Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg olyan jók a jobb...

Tényleg olyan jók a jobb agyféltekés rajztanfolyamok?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki megcsinálta, feltette a rajzát valami oldalra, ahol egy ember írt neki egy pozitív értékelést, és azóta nagy művésznek hiszi magát, úgy is viselkedik.


Valóban olyan tökéletesen megtanulnának rajzolni? Akár úgy, mint egy olyan ember, aki mindenféle tanfolyam nélkül, gyerekkora óta rajzol?



2014. jan. 4. 21:33
1 2
 1/15 piriiiiii ***** válasza:

Nem.

Egy-két trükköt megmutat, és pár nagyon alap elvet megtanít, de nekem különösebben sok hasznom nem származott belőle. Bár én már előtte is foglalkoztam rajzzal, és most utána is, iskolában ezt tanulom, és ha végzek, ez lesz a szakmám is.

Mindamellett az egész csak két hétvége, és több tízezer forint...

2014. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 piriiiiii ***** válasza:
De fontosnak tartom kiemelni, hogy ez csak az ÉN (!) véleményem, és lehet, hogy másnak jól bevált. Nem tudom, hogy ez mennyire személyfüggő.
2014. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Írod, hogy előtte már tudtál rajzolni. De pl. "kárt" nem tehet hajdani rajztudásban? Persze nem úgy értem,hogy elfelejt rajzolni az ember, hanem pl. van egy kialakult stílusod, vonalvezetésed, ami meg van szokva, elmész egy ilyen tanfolyamra, és esetleg (teljesen) megváltozik mindez?


Ha valaki tényleg szép rajzokat csinál egy ilyen tanfolyam után, ott feltételezhető, hogy előtte is volt már "szunnyadó" rajztudása, amivel nem élt?

2014. jan. 4. 22:10
 4/15 piriiiiii ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy tudtam. :D Csak hogy foglalkoztam vele.

Hát ez az egész kárt nem hiszem, hogy okozhat egy már rajzos ember életében.

A jobb agyféltekés tanfolyam elvileg "tehetségtelen" emberekből is "tehetséges", jól rajzoló embereket csinál.

Én nem ajánlom igazából, de mondom, hogy ez csak az én szempontom. Viszont megismertem ott kedves embereket, és azért szembejött velem egy-két használható ötlet. De ismétlem, a tanfolyam teljesen alap dolgokat mutat meg, amiket minden rajzosnak tudnia kéne (negatív-pozitív formák; az alakok tartalmának és mivoltának elvonatkoztatása, például ha egy almát rajzolsz, ne azt figyeld, hogy ez egy alma, egy fának a gyümölcse, finom és édes, lédús, hanem hogy hogyan viszonyul a környezetéhez, az alma a pozitív tér, a környezete a negatív, s e kettő viszonyát kell figyelni).

2014. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

én jol rajzolo voltam mikor elmentem. nem mentem drágára, mert a közelünkbe volt egy olcsobb de profibb tanfolyam.

még a tanár is odzkodott kicsit h jol rajzolok és akkor fog e tudni nekem tanitani bármit is.

de tudott. tény hogy ha megveszed a könyvet akkor is meg tudod tanulni de én imádom a tanfolyamok hangulatát és ott rádszolnak ha rosszul csinálsz valamit,mig a könyvnél magadnak kell azt észrevenni.


én ugy fogalmaznék hogy megtanitanak másolni.

Én is sajnos másolni tudok jól,fejböl aligha...

az nem művészet csak ügyesség.

Én azt mondom érdemes elmenni rá, mert jol éreztem magam és motiváltabb lettem a rajzolás felé.


viszont nagyon nézd meg a képeket hogy milyeneket alkotnak a tanfolyamon!!! az mindent elárul.


ahol igy néznek ki az alkotások az már jo!(bal oldali sáv vagy galéria) ő pont nem tart mostanában tanfolyamot,de én itt voltam és imádtam!

[link]

2014. jan. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ja és ha utána nem gyakorlod ugynaugy kiesel belöle szoval ez csak elindit. tökéletesiteni neked kell az évek alatt.

és tuti nem fog kárt tenni a jelenlegi modszeredben. 4 nap alatt(az is fontos h 4 naposra menj, ne 3) nem mossák ki ugy az agyad h elfelejtsd ki vagy.

én is jártam rajztanárhoz és nem tudta átformálni a stilusom mert annyira bennem volt már. finomitani viszont lehet.

2014. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megnéztem jó pár képet, és vannak nagyon ügyesen rajzolók is, akik talán akár mellékjövedelmet is tudnának szerezni a másolásból. Hiszen az egy dolog, hogy saját kútfőből nem fog tudni megtanulni rajzolni valaki, de ha már nagyon jól, szépen lemásol egy portrét pl. azt simán megvehetik, függetlenül attól, hogy ez nem számít művészetnek.
2014. jan. 5. 11:41
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
ez csak parasztvakítás, a rajzolás teljesen máson múlik, a kreativitáson, és azon, hogy, hogy tudod irányítani a tested.Az ujjaid irányításával, az agyad irányításával, amit ezen a tanfolyamon az ember megtanul azt csupán másolás, és szerinted akárhogy is fel lehet múlni az időt? Aki gyerekkora óta rajzol az kapott tapasztalatot, ezen a tanfolyamon te tuti nemkapsz tapasztalatot, másolni meg magad is megtanulhatsz
2014. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"másolni meg magad is megtanulhatsz"


Így van, egyetértek. De ha mindenki ezt gondolná, akkor egyszerűen fogná magát, és ahelyett, hogy jobb agyféltekés rajztanfolyamra járna, fogna egy ceruzát és egy lapot és elkezdené magát fejleszteni, nem?


Most ennyire nincs pénze az embereknek, vagy ennyire nincs idejük? Vagy türelmük?


Nem kötekedni akarok, de tényleg érdekel.

2014. jan. 5. 13:04
 10/15 anonim ***** válasza:

igen alapjáratban az emberek lusták.

a tanfolyamon 4 nap alatt megtanulod azt amit magadtol valoszinüleg évekbe telne.

Mégpedig azért, mert ott rá vagy kényszerülve hogy 7 orán keresztül rajzolj, nincs lustaság kifogás.kökemény rajzolás megy.

De szerintem a legtöbb ember, föleg szülő aki elmegy ilyenre az otthon ugyanugy lusta lesz.

2014. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!