Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minek akkor az évekig tartó...

Minek akkor az évekig tartó művészeti iskola?

Figyelt kérdés

..ha a jobb agyféltekés tanfolyammal bármi, nulláról akár meg tud tanulni rajzolni? Valaki magyarázza már el nekem!

Mit szólnak ehhez a művésztanárok, és azok a művészeti iskolás diákok, akik éveken át vért izzadnak, míg mások pár nap alatt eljutnak oda, ahová ők évek alatt?



2014. jan. 4. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
te milyen agymosason vettel reszt? hol lattal ilyet, hogy par nap alatt meg lehet tanulni rajzolni? es el is hitted? bocs a kerdesert, de hany eves vagy, 12?
2014. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2014. jan. 4. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
mondom, hogy agymosas...
2014. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De akkor mivel magyarázod a látványos fejlődést egyes, a tanfolyamon részt vett egyénekkel kapcsolatban?


Hallgatom, hogy mitől agymosás, fejtsd ki! Sem ellene, sem mellette nem vagyok ezeknek a tanfolyamoknak, de nem sok negatívumot hallottam / olvastam velük kapcsolatban, kb. senki nem szidja,hogy átvágás, most mágis azt írod, az.


Fejts ki, miért?

2014. jan. 4. 23:03
 5/8 anonim ***** válasza:

miert, lattad a sajat szemeddel? vagy csak a 'hiteles' beszamolokat olvastad?


ranezesre a tanfolyamokon leginkabb par alapveto rajztechnikat, mechanikus, 'magatol' kialakulo mintazatot tanitanak meg. semmi masrol nincs szo, mint nemi penzlehuzasrol.

2014. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

gondolom ugyanaz vagy akia másik jobbos kérdést feltette, de azért ide is leirom.

itt MÁSOLNI tanitanak meg. Másolással nem elszelművész. Atto nem lesz látásmódod, nem lesz fantáziád hogy fejböl is kitalálj képeket.

Ez a tanfolyam olyanoknak szól akik analfabéták és legalább a gyereküknek akarnak segiteni rajzolásban,vagy alapvetö dekoráciokhoz megtanulni lemásolni valamit hogy ne ovodás szintü legyen.

A müvészeti suliban meg látásmod, kreativitás,saját képzelöerö, ott azért sokkal több mindent meg kell tanuléni, bár én annak is ellene vagyok, volt pár ismim aki járt suliba és teljesen kiölték a saját stilusát...

2014. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez az "agymosás" utáni egyik rajzom. Ráadásul nem került semmibe, mert munkafüzet alapján tanultam a módszert.


Fantáziát meg kreativitást pedig sem a jobb agyféltekés rajztanfolyam, sem a művészeti iskola nem ad. Ahhoz pedig, hogy valaki fejből rajzoljon nagyon sokat kell gyakorolni, és nagyon meg kell ismerni az adott dolog anatómiai sajátosságait. Szerintem a művészeti iskolák ez utóbbira tanítanak meg. Nagyon rutinosnak kell lenned ahhoz, hogy képzeletben is lásd, hová fognak esni az árnyékok, stb...

Egyik képzésnek sincs köze a fantáziához.

2014. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nemrég voltam egy ilyen jobb agyféltekés rajztanfolyamon. Szüleim elhatározták, hogy azon a nyamvadt szóbelin nem a portrérajzon fogok megbukni (nem titok, mindössze 14 vagyok, de azért a tapasztalataim elmondom), szóval be lettem fizetve.

Egyrészt : 2 nap baromira kevés megtanulni akár másolni rendesen, akár úgy alapvetően rajzolni, mivel 8-8 óra ide vagy oda, kevés. Tényleg inkább olyanoknak szól, akik életükben nem tudtak, nem akartak rajzolni, unatkoznak.


Másrészt: Mint már írták előttem, itt inkább másolni tanul meg az ember, meg mondanak pár szót az arányokról az emberi arcon, az árnyékokról, meg a negatív terekről.

Szóval, szerintem akkor tegyél fel kérdést, ha sehol sem találsz rá választ a gugliban, ne akkor ha lusta vagy keresni.A művészeti sulit nem pótolja 2 nap rajzolás, nyugi :)

Jahj és még annyit, hogy ezek az előtte-utána portrék is ki vannak ám találva. Először kapsz egy tükröt, onnan nézd magad, meg ugye a ceruzákat sem tudod még nagyon használni, meg semmi, kapsz 3 rajzra fél órát, másodjára egy kinyomtatott képet kapsz magadról, plusz 1 órát csak a portréra, meg még segítenek is közben.

Jó, nem azt mondom, hogy eredménytelen, csak a két kép nagyon nem ugyanazokkal a körülményekkel készült. Egyszóval a tanfolyam nem pótolja a művészeti iskolát. Bocsánat a regényért, remélem segíthettem valamennyit. :)

2014. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!