Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért sajnálják az Okmány...

Mért sajnálják az Okmány irodáknál ideiglenes személyi igazolványt, és ideiglenes MÁK utazási kártyát kiadni?

Figyelt kérdés
Nem tudom rá szavakat találni mért tart 20 munkanapig mire kiküldik az új személyi igazolványt, és az új MÁK utazási kártyát. Tudom másoknak még nehezebb akik határozatlan ideig várakozniuk kell ebben, és már 2 hónapja várakozni kell ebben. Attól tartók oda lesz az új lehetőségem ami számomra fontos és nagy lépés lenne. És éveken keresztül újból várhatok a nagy lehetőségemre. Bankkártyámat 10 munkanapon belül megtudják küldeni.

2014. jan. 7. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor leírtuk már, most újra: Ezeket Budapesten, az Állami Nyomdában, erre a célra berendezett üzemegységben készítik. Mindegyiket. A kérelmeket feldolgozzák az okmányirodában, összegyűjtik, elküldik a nyomdába. Ott elkészül, s onnan továbbítják őket az irodákba. A központi okmányirodából naponta átküldik az anyagot, s napont érkeznek is oda kész kártyák. De a kerületekből ritkábban, s vidékről is. Van, ahol csak hetente egyszer.

A digitális fénykép és az adatok utazhatnak villanydróton, de a kész igazolvány nem. Azt ki kell szállítani. Nem üldögél rajta senki.

Azt meg kell érteni, hogy olyan helyen, ahol mondjuk hetente csak néhány igazolványt kérnek, nem megy minden nap a szállító cég.

2014. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát a nyomdában azért mégsem 20 napig tart egy ilyet kinyomni...
2014. jan. 8. 10:57
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem húsz napig tart. Sajnálom, hogy nem voltál képes egy értelmes, részletes, pontos választ megérteni.
2014. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom ebben az országban semmire nincs pénz. Csak arra van pénz amire nem kéne pénznek lennie. Remélem a privát üzenetemet megkaptad ,,kedves" válaszoló.
2014. jan. 8. 17:06
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Megkaptam, s jelentettem is.


Egy hivatal működéséről kérdeztél. Leírtam a menetét. Miért engem támadsz, nem értem. Én semmiképpen nem kötődöm az államapparátushoz. Én is csak ügyfél vagyok.


Speciális esetekben van lehetőség gyorsított eljárásra is. Próbáltál ezzel élni? Kérted ezt a lehetőséget?

2014. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

A bankkártya teljesen más rendszerben készül, mint a hatósági igazolvány. A kettőt nem lehet összehasonlítani.

első leírta ennek okát.

Sajnálatos, hogy életed nagy lehetőségétől elesel, de a világon sehol nem úgy szervezik a hivatalokat, hogy minden egyéni esetre készen legyenek.

A magyarnál persze van sokkal gyorsabb és rugalmasabb, de rosszabb is. És nem is biztos, hogy a gazdag országokban gyorsabb a hivatal.

2014. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ne várja senki se tőlem kedveljem az Ügyintézőket. Megmondtam a frankót az érintett hivatalnak nem vagyok hajlandó, 1 hónapnál tovább türelmesen várni rájuk soha nem bocsájtom meg a hivatalnak sem. Ha bukik az életem nagy lehetőségem egész 2014. évben.
2014. jan. 8. 21:29
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Figyeltem, már lett itt törölve veszekedésed. Most újra kezded. Miért?

Én orvos vagyok. Van tíz betegem. Mindegyiket operálni kell, s a vicc kedvéért legyen mindegyik egyórás feladat.

Adja nekem tanácsot, hogyan műtsem meg mindet egy óra alatt? Sajnos nekem ehhez tíz óra sem elegendő, mert nem megy mekszakítás nélkül.


Számoljunk. Vagyunk kb. 9 millióan. Ebből személyi igazolványa lehet talán 5 millió embernek. Vegyünk alapul 10 éves lejáratot. Az azt jelenti, hogy naponta kb. 1700 embernek jár le az igazolványa. Ennyit emberről kell felvenni az adatokat, elkészíteni a fotókat, kigyártani az igazolványt, s azt eljutattatni az illetékes hivatalba. És mindezt úgy, hogy a költsége beleférjen az illetékbe.

És ez csak a személyi.

2014. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyszer írtad le első válaszoló a válaszodat nekem. Nem bántásként írom: úgy válaszoltál az 1.válaszodnál mintha 3. választ adtad volna nekem.
2014. jan. 8. 21:55
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Itt két ember válaszolt csak neked. Én, és Bulémiás. (Bulimiás?)
2014. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!