Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e védett kor, és ha van,...

Kovács Misa kérdése:

Van-e védett kor, és ha van, ki élvezheti? Pl. Én az 58. évemben vagyok, de van 4 év kedvezményem. (ez így 62 év) Rám hogyan vonatkozik a korhatár, ha 3 év múlva mehetek nyugdíjba?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

VAN.

...a Jelenleg hatályos Munka Törvénykönyvébe foglaltak szerint:


III. A legfontosabb változások, a teljesség igénye nélkül

4. A védett kor kérdése: A védett korra vonatkozó szabályozás úgy változik, hogy miközben a védelmi időszak továbbra is az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt év, a munkáltató a munkavállaló határozatlan időtartamú munkaviszonyát felmondással csak akkor szüntetheti meg, ha az lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, illetve olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

[link]


más:

[link]

2014. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem a választ - bár nem teljes -és köszönöm,de azt is

szeretném tudni,hogy mi van akkor,ha valakinek van kedvezménye?Mert ha Pl.65 évből lejön 5,marad a 60.

De mivel én 61 éves koromban megyek nyugdíjba,nekem nem is jár az 5 év?

2014. jan. 14. 06:55
 3/3 anonim ***** válasza:

"a védelmi időszak továbbra is az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt év"

...Esetedben, jelenleg érvényes ÖREGSÉGI nyugdíjkorgatár ekkor jön el:


 aki 1956-ban született, a 64. életév betöltését követő 183. nap,

Forrás:

[link]


a "védelmi időszakba" nem vehető figyelembe a különböző (még érvényben lévő) korkedvezményeket.

Mindenkor a juelenleg hatályos, meghatározott, ÖREGSÉGI nyugdíjkorgatárt veszik figyelembe!

2014. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!