Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 100 hektár földet örököltem,...

100 hektár földet örököltem, de nincs hozzá semmilyen gép. Mit vegyek indulásképpen?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés. Fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek ennyi földdel, de művelni szeretném. Pénzügyileg korlátlanok a lehetőségek. A kérdésem a következő:


Mekkora és milyen és hány darab traktort vegyek. Mekkora és milyen kombájnt vegyek. A gépekhez összesen milyen szerelvényeket érdemes venni egy modern gazdasághoz? Értem én 130 lovas JD géphez milyen ekét, magágy készítőt stb. Pontosan kellene felsorolni milyen eszközök vannak és nekem mire lehet szükségem mert nem tudom hogyan kell földet művelni.



2014. jan. 18. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
hol?
2014. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Zala megyében
2014. jan. 18. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy amúgy neked nem is érdemes művelned, ha nem értesz hozzá. Az is lehet, hogy több pénzt keresnél azzal, ha nem csinálnál semmit, csak bérbe adnád, mintha dolgoznál és művelnéd. Nem akarlak lebeszélni, de azért érdemes ezt is megfontolni / összevetni.
2014. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Értesz hozzá?


És 150 ló körüli gépet vegyél akkor min., meg egyet, vagy kettőt a kisebb munkákra!


Ha ez megvan akkor bevetni sem olcsó, gondozni, satöbbi.


Igaz ahol "korlátlanok" a pénzügyi lehetőségek ott nem gond ez. Ha nálunk is az lenne pár dolog változna! :D

2014. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ember!

Azt sem tudni, mit akarsz termelni. Azt sem tudni, mire alkalmas a föld.

Ha szikes az egész (a feltételezés szintjén), akkor némi túlzással nem is biztos, hogy kell traktor.

Azért tudni kéne, mihez kellene Neked komplett rendszert tulajdonképpen megtervezni és leírást adni a beszerzendőkről.

Ez a kérdés így ahogy van nem igazán jó semmire.

2014. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!