Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Legyen szégyenérzetem?

Legyen szégyenérzetem?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsős gimnazista,s elég rosszul döntöttem.Humán tagozatos osztályba járok(már nem sokáig),mert ennek az iskolának van egy általános(sima) tagozatú része.Attól,hogy átmegyek arra a tagozatra legyen szégyenérzetem?Bevallom nem ment a humán,több időt is elvett az időmből a történelem,s a magyar tanulása,s ez más tantárgy rovására is ment.Bevallom szégyenlem egy kicsit,de teljesen kifárasztott,nem bírtam az 5-6, valamikor 7 órás tanulást.Szerintetek?
2014. jan. 18. 23:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs az esetleges helyesírási hibákért,de siettem.
2014. jan. 18. 23:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyire humán? Én végzős vagyok egy pesti humán suliban de nem éreztem hogy túl terhelő lenne bármelyik tantárgy ezek közül. A humán nem hinném hogy azt jelenti hogy azokra agyon kell tanulnod magad és mindent tudni, csak hogy arra kicsit jobban ráfekszenek mint a reál tárgyakra. De ez csak az én véleményem, meg ha jobban csíped pl. a matekot akkor hajrá a "simában"!
2014. jan. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne legyen. Csak a lépés előtt nagyon pontosan fel kell mérni, hogy valóban a humán tárgy tanulása vett-e el időt és ment más tárgy tanulásának rovására. Illetve azt is össze kell hasonlítani, hogy az egyéb tárgyaknál hogyan alakulnak az óraszámok és követelmények a két tagozatot összevetve.

Én nagyon-nagyon régen olyan tagozatra jártam, ahol még szombaton is volt tanítás és naponta 1-2 órával több, mint a humán tagozaton. Szenvedtem és kifáradtam, sokat gondoltam arra, hogy menyivel könnyebb lett volna a humán tagozaton. Aztán érdekes módon mégis úgy alakult az életben, hogy a tanult műszaki jellegű ismereteknek mégis hasznát vettem.

2014. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy a 2 humán tantárgy vette el,mert a többit könnyebben tanulom,például földrajzból 4-es,németből is 4-es vagyok(csak ezt a kettőt említem most),de magyarból,töriből éppen kettes.
2014. jan. 19. 00:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Abban az egyben előnyben vagyok,hogy két tagozat össze van vonva,az osztályfőnök ugyanaz,csak annyi a különbség,hogy más a töri,meg a magyartanár,minden más tanár ugyanaz lenne,meg a sima részének többször nincs 1.órája.Úgyhogy az osztály nem lenne más(szerencsére),csak könnyebben érnék el sikerélményt.
2014. jan. 19. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!