Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Árulja már el nekem valaki,...

Árulja már el nekem valaki, hogy miért van a GYIKen annyi magukat orvosnak és gyógyszerésznek valló ember?

Figyelt kérdés
Ha bármely kérdést felteszek, vagy csak böngészek a kérdések közt, hogy van az, hogy egy ilyen oldalon hirtelen annyi orvos/gyógyszerész megjelenik, az amúgy semmitmondó, értelmetlen hozzászólásaikkal, amiknek semmi hasznát sem veszi az ember. Ezáltal csökkentve a magyar egészségügy amúgy is romló hírnevét? Miért kell ennyi kuruzsló mekkmester ide?
2014. jan. 19. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem tudom, de nap 3×1 ACC enyhíti a torokfájást! :D
2014. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen ezen most besírtam :D körülbelül ilyen jellegű hozzászólásokat tudnak csak produkálni :D és még ezt tetézi, hogy "istencsászárnakképzelemmagam" stílusban adják elő.
2014. jan. 20. 00:42
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Jót nevettem a kérdéseden , feldobta a napom. :)

Üdv.: Egy gyógyszerészhallgató :)

Remélem a válaszom , nem hangzott úgy mint ha "istencsászárnak" képzelném magam . :)

2014. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Én nem tudom. De most tanulás helyett rákerestem a gyógyszerész kulcsszóra. :DDDDDDDD

Üdv: egy gyógyszerész (se)

2014. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem is feldobják a napom, mikor kérdezek egy nem EÜ-s kérdést, messze nem az EÜ-s kategóriában postolva, és EÜ-s válaszokkal bombáznak, amit még nem EÜ-sként is tudok, hogy baromság. És kikérik maguknak, ha megkérdezem, hogy vajon nem az Ebay-en vásárolták-e a diplomájukat?
2014. jan. 27. 23:16
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
De ők még nem orvosok/gyógyszerészek , csak hallgatók. Szerintem , itt nem nagyon vannak végzett orvosok és gyógyszerészek .
2014. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
te sem a kérdést olvastad el.... vannak akik annak vallják magukat, sőt! de nyilván olyan is, aki csak tanuló, és az se biztos, hogy el is végzi, és abból osztja a legtöbbet, amiből nincs neki!
2014. jan. 28. 17:46
 8/9 anonim válasza:

en nagyon szeretem olvasni a valaszokat, mert itt a legtobb valaszolo legalabb a masodik diplomajan dolgozik.


Kicsit restellem is magam a 85% os valaszolok mellett. Irigylem azokat az embereket, olyan jol tajekozottak es mindent tudnak.

2014. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én valóban gyógyszerész vagyok; hat éve végeztem a SOTén, négyet ebből patikában töltöttem. Részemről én is a gyógyszerész szóra szoktam keresni, mert szeretek segíteni az embereknek olyan témában, amihez értek. Két éve GYIKezek, mióta otthagytam a közforgalmat, és tapasztalataim szerint akik itt orvosként hozzászólnak a témákhoz, valóban orvosok - egyikük hasonló indokból ír hszt (aneszteziológusként külföldre menekült az itthoni állapotok elől, de valahogy mégis úgy érzi, segítenie kell). Abban egyetértünk, hogy személyesen mindez sokkal hitelesebb lenne, de sajnos a betegek nem bíznak az eü. szakemberekben. Nem mernek kérdezni. Jó, be kell hogy valljam, hogy nem is csodálom, a nagy patikaliberalizációval kb. csak a szakmaiság veszett ki a gyógyszertárakból és a tára mögött leggyakrabban két hetes OKJs képzéssel asszisztenssé avanzsált "szakemberek" állnak. Én magam is hiteltelennek tartottam ilyen formában a szakmát, naponta szembesültem az előítélettel teli, sokszor dühös/arrogáns/lekezelő betegekkel, akiket persze szépen lassan lehet nevelni, de előbb-utóbb belefárad az ember.


A legtöbb beteg egyébként internetről, bizonytalan forrásból tájékozódik, pedig egyébként a GYIK-nek is lenne alternatívája, ahol szakembertől kérdezhetnek (pl. webbeteg). Szóval személy szerint ha tudok, segítek, de valóban egy csomó dolgot nem lehet távdiagnosztizálni/gyógyítani.

2014. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!