Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma a kazánomm...

Mi lehet a probléma a kazánommal, hogy a 20 fokos szobában a mechanikus termosztátot 30 fokra kell tekernem, hogy bekapcsoljon?

Figyelt kérdés

Kazán: Duval themis 23

1-2 hónapja nem maradt meg az őrláng. A szerelő az oldalán egy kis kapcsolót javított meg. ( kontakthibás volt). Azóta sercegőbb a kazánom hangja,talán már vízköces a 15 léves rendszer. Viszont a radiátorok mind melegek.(nem lett hozzányúlva semmi máshoz)Mondjuk sosem működött sztem megfelelően a termosztát. Régebben 20 fokra volt állítva és csak 1-2 millimétert kellett csavarni rajta és ki be kapcsolt.20 foknál lekapcsolt, 21 foknál meg felfűtött 23 fokra. Ha enyhe az időjárás ( 10 fok kint), akkor most is ezt csinálja, de most, hogy lement a hőmérséklet(1-3 fok), el kell tekernem a 21 fokos szobánál a termosztátot 30 fokra, hogy bekapcsoljon. Először kattanik a termo, aztán kis idővel "feláll" a rendszer. Húú mennyire csapongtam, remélem érthető vagyok:) Előre is köszi.



2014. jan. 22. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ideje lenne kicserélni a termosztátot!
2014. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kicseréltem egy programozhatóra.Computermh vagy hogy hívják:)

Sajnos így sem kapol be lent. Azaza, ha 23-ra felfűtöm és be van állítva estére 21 fokra, akkor sem kapcsol be, ha már lehült a szoba 20,5-re.

2014. jan. 30. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!