Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pszichológushoz megyek....

Pszichológushoz megyek. Pontosan mi fog történni? Biztos, hogy amit ott elmondok az nem jut harmadik fél fülébe? 13/L

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy fog.Többezer ember jár pszchiológushoz.majd pont a te problémáidat fogja kikotyogni az imserőseidnek. na persze.
2014. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szüleimnek se? Vsak mert régebben volt a nővérem is és a pszichológus elmondta nekik.
2014. jan. 11. 23:02
 3/7 anonim válasza:

Valószínű kérdéseket tesz fel Neked.



Ezt a neten egy pszichológus weboldaláról másoltam:

"A pszichológus titoktartásra kötelezett, ami minden alkalmat érint, akár gyermekről, akár felnőttről van szó. A szülő tájékoztatást kérhet, melyet a pszichológus a titoktartási kötelezettség keretei között nyújt. Azon esetekről, melyek a szakembert e kötelezettsége alól felmentik, a klienst tájékoztatni köteles."


Ettől függetlenül én úgy hallottam, hogy kiskorú esetén nem köti a titoktartási kötelezettség. De ez sem arra vonatkozik, hogy "kidobja" a szülőnek azt ami négyszemközt elhangzott. Inkább csak nagy vonalakban tanácsot adhat a szülőnek, hogy hogyan viszonyuljon a gyerekéhez de a rábízott információkat (titkokat) nem adhatja ki.

A Te érdeked nézi!


Viszont ha megkérdezed tőle, akkor őszintén kell erre válaszolnia a pszichológusnak!


Én azzal kezdeném a helyedben a pszichológusnál, hogy elmondanám, a nővérem estében a pszichológus elmondta a szülőknek az elhangzottakat.


Ugyanoda mész ahol a nővéred volt?

Mennyit mondott el az általad említett pszichológus a nővéred esetében az anyukádnak?

2014. jan. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom nem ugyan oda megyünk.(mert mindenki megy a családba). A testvérem elmondta, hogy hogyan bántalmazták, és a pszichológus ezt elmondta a bántalmazónak, ez esetben az apánknak. Utána méginkább probléma lett belőle..
2014. jan. 12. 08:32
 5/7 anonim válasza:

# 3-as vagyok.


Ó, hát ez nekem fáj!:(


Nézd, feltételezem, hogy a pszichológus jót akart azzal, hogy szembesítette a szüleidet azzal amit apád művel.

Nyilván más eszköz nem volt a kezében, hiszen nem lehet veled 24 órában, hogy megvédjen - gondolhatta, hogy talán így ha elmondja, akkor apád visszafogja magát azáltal, hogy mások is tudnak róla.



Hát sajna, hogy nem így történt...


Ezt így feltétlen mondd majd el a pszichológusnál, hogy ez történt és rosszabb lett!


A pszichológussal való kapcsolat egyébként valamennyit könnyíthet rajtad, azáltal, hogy van valaki akinek elmondhatod a problémád.


Sajna a szüleidet (apádat) nem tudja megváltoztatni.


Anyukád nem tud megvédeni? Nagyszülők tudnak erről? nagynéni nagybácsi?

(én még gyerekként is minden ismerősnek elmondanám, hátha a szégyen visszatartaná apámat)


A pszichológus biztosan tud olyat mondani neked ami esetleg segíthet.


A nővéred bántása pontosan mit jelent?

Téged is bánt?

Mikor mész a pszichóhoz?

2014. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Joola ***** válasza:
szia! mindenképpen titoktartás van, viszont nem minden pszichológus jó szakember sajnos. a nővéreddel kapcsolatban valószínűleg helytelenül járt el a pszichológus, bár nem ismerem a teljes történetet. igaza van az előzőnek, jó ha már az elején rákérdezel mindenre.
2014. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az egész apa felőli családom ugyan ilyen. Minden sakkban áll, nem tudunk semerre se lépni, mert behálózzák az életünket..:S de már voltam pszichológusnál, nagyon kedves volt, és megbízható, szerintem nem lesz semmi baj. Köszönöm a válaszokat!:)
2014. jan. 25. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!