Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ketyeg a felfüggesztettem....

Ketyeg a felfüggesztettem. Kaphatok gázpisztoly viselési engedélyt?

Figyelt kérdés
Kaptam egy év két hónapot három évre felfüggesztve, ami kb idén március-áprilisban lejár. Időközben rendbe jött az életem van egy vállalkozásom olykor sok pénzzel mászkálok és értek már támadások. Ma olyasmit olvastam, hogy a felfüggesztett letelte után számított négy évig nem kaphatok, de ezt egy másik ügyvéd cáfolta.
2014. jan. 22. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű...
2014. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha gazdag lettél, akkor tartsd engedély nélkül.


De komolyan. Milyen büntetést kapsz, HA megtalálja nálad egy rendőr az engedély nélküli gázpisztolyt az utcán? Elveszik a fegyvert örökre és kapsz 50 ezer forint bírságot.


De nálad nem az a B lehetőség, hogy váltsd ki az 5 ezer forintos engedélyt. Hanem az, hogy ne legyen. Én a helyedben vennék valami olcsó gázpisztoly(ok)at és azokat hordanám engedély nélkül.

Keserű Pitbull 30 ezerért, ha gumilövedékes kell (ha nincs hozzá engedélyed, úgy is mindegy hogy gumis vagy sem). Record Chief szintén kb. 30 ezerért. Ez 6-lövetű csak gázos.

Vagy Zoraki 914 típusú 25 ezerért.


Arról nem is beszélve, hogy a rendőrök soha nem ellenőrzik hogy van-e fegyvered. Ismerek olyanokat akik lassan 10 éve hordanak gázpisztolyt, de a rendőr még soha nem nézte meg, hogy van-e náluk fegyver, még ha igazoltatta őket, akkor sem. Ha nem ránézésre "10 év szigorított" külsőd van, akkor neked sem lesznek ilyen problémáid. Én is beszéltem már úgy rendőrrel, hogy ott volt nálam a két gázpisztolyom, de ő nem kérdezte, én meg nem mondtam. Ha pedig használnod kell a fegyvert, akkor sem a rendőrök kiérkezésére kell várni (ha van engedélyed, akkor sem, soha), hanem a minél hamarabbi eltűnésre koncentrálni a helyszínről.


Egyébként semmi nem lesz belőle, ha valamikor bemész a rendőrségre megkérdezni. A fegyverügyintéző pultnál megfogják mondani mi a helyzet.

2014. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!