Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv. Mi a gyújtóanyag a...

Nincs több kérdésem kérdése:

Üdv. Mi a gyújtóanyag a fízios bombánál (atom bomba, maghasadás) és mi a fúzios bombánál (termonukleáris)?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 00:05
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
Sima atombombanal nem tudom, szerintem robbanoszer, fuziosnal egz konkret atombomba, mert kisebb homersekleten nem jon letre a fuzio.
2014. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ez az amin fölakadtam...vizsga kérdés lehet reggel és a válaszoknál mind a 2-re klasszikus robbanószert írt (TNT). Ha a fúzióshoz fiziós kell a hőmérséklet elérése miatt akkor ott is azt a sima robbanoszer gyújtja be ami visszaveszetve végül is a fúziósra is a gyújtóanyag. Csak szerintem kicsit hülyeség ezt így értelmezni mert falóban nukleáris bomba "gyújtja" be a termonuklrárist nem pedig a TNT ami a nukleárist "gyújtja"...
2014. jan. 24. 01:03
 3/3 savanyújóska ***** válasza:
Masgfelol meg ha nincs TNT, nem gyullad be a belso bomba, es a hajadra kenheted a fuziostul, mindenestul. Szerintem eleg inkorrekt kerdes, mert a ketto egyutt kell, nem bepakolsz x tonna TNT-t, aztan orulsz hogy yay, van 1000000 K-em, mert nem lesz...
2014. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!