Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok errol? [nukleari...

Mit gondoltok errol? [nuklearis fegyverek temaja]

Figyelt kérdés

Evek ota vannak nuklearis fegyverekkel almaim. Az almok arrol szolnak, hogy megtapasztalok egy nuklearis tamadast a sajat boromon.

Neha meghalok es hirtelen felebredk, neha meg tulelem. Ha atelnem igazabol, biztosan telecsokiznam a gatyam. Pecsi lakos vagyok, es mindig azt almodom meg, hogy kinezek a lakasom ablakan (ami egy 4 emeletes panelhaz Pecs kertvarosaban), es latom a villanast meg a gombafelhot es a vorosen izzo eget, es ahogy a hullam sopri el a varost, vegul engem is. Volt olyan is amikor a Pecs szelen levo Malomvolgy nevu helyen furdunk ahol van ket to is egymas mellett (egyebkent nem is lehet furodni ott), es egyszercsak egy robbanas lett, es mindenki panikol, en meg lemerulok a viz fenekeig, es feljovok fel perc mulva a felszinre, es minden eltunt, ranezek a varosba es semmi se marad belole, csak romok. Volt olyan is hogy a belvarosban voltam, es nemsokkal elem esett a bomba, es azonnyomban meghaltam es szellemkent neztem a romos varost.

Kezdtek parazni az atomhaborutol, ami szerintem be is kovetkezik majd, ha nem most,de sok ev mulva igen, megpedig az olaj miatt eleg valoszinu hogy eloszor fegyveres harc lesz,aztan valami idota ugy is kilo egy atomot ami lancreakciot indit el. Pecs nincs veszelyben, ez biztos, de szerintem Magyarorszag sem.

Nem mondhatjatok hogy az ilyen filmek nezese miatt almodok ilyeneket,mert nem neztem meg ilyen filmet de neznek (ha valaki tud ilyet, ami atomhaboru utan jatszodik es jo film is,vagy legalabb elmegy valamennyire, az irja le a cimet legyszives)

Nos, irkaljatok ide velemenyt errol, sajat gondolatokat, vagy ha valakinek vannak, vagy voltak ilyen almai,ossza meg velem.

A kerdes ugyanez mint fent. Mit gondoltok ezekrol az almaimrol. Mitol lehetnek? Nem vagyok babonas meg vallasos meg mittudomen, csak nem nezek ilyeneket megis ilyenrol almodok eveken at mar.:)



2012. nov. 11. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt telecsokizod a gatyád:

"nemsokkal elem esett a bomba"

A nukleáris fegyvereket nem becsapódás indítja be, hanem a légkörben robbantják pár szár méter magasban, így nagyobb pusztítást érnek el.


A többire csak annyi, hogy lehet nem kellett volna olyna sokszor megnézni a Terminator 2-t.

2012. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ezeket láttam:

On the Beach

Miracle Mile

Testament

Threads

The Day After

2012. nov. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Heh, ez durva. Én is kertvárosi vagyok. :D Amúgy régebben én is filóztam rajta hogy mennyire durva lenne nézni tőlünk hogy felrobban egy ilyen a városban és gyk a következő pillanatban már nem is élnék. Egyébként nem foglalkoztat különösebben a téma. :]
2012. nov. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Leirtam hogy nem neztem ilyen filmeket. A Terminator 2-t meg kb 12 eve neztem ugy 10 percig, szoval azt se tudom mirol szol mar.

Igen, tudom hogy a levegobe robban de ez alom volt, a vizbe se eltem volna tul a robbanast, es az ablakbol,se tudtam volna nezni, mert egy masodperc toredeke alatt lesoport volna a fold szinerol 150ezer emerrel egyutt.:)

2012. nov. 11. 23:39
 5/8 cinke2 válasza:

:) Mostanság én is álmodtam ilyet. Egyszer a családdal és barátokkal figyeltük hogy a TV mit mond: csak azt tudtuk h atombombát fognak lőni, de azt nem hogy hova - végülis nem ránk csapódott.

Máskor a házunk is beleremegett, különböző városokra dobták le - a rakétát láttam, de a felhőjét már nem mert messzi robbant.

Később viszont már egyszerre 8-at lőttek ki, a fejünk fölött suhanva el. Közel robbantak - kivételesen nem éreztem - de biztos voltam benne h már sugárszennyezettek leszünk és meghalunk. Utána megint kilőttek 8at, pont a kertünk fölött robbant: egy fal mögé bújtam és nem is haltam meg azonnal, hanem csak 1re jobban égetett és aztán fel is riadtam: a jobb oldalam tényleg forró volt (nem, nem voltam beteg...).


Gyakran szoktam álmodni, de szerintem az álmok a marketing-fogás ellentéte: semmi köze a jövődhöz. A belső titkos vágyaidat hozod felszínre mikor hogy kiteljesedve azt. Én várom a világvégét, várom a gyors elpusztulást - hát meg is álmodom, de legfőképp szerintem mindenki békére vágyik, ahol nem csalnak, nem kell félni a koholt vádaktól, tőrbe csalásoktól, idegen emberektől.


Amúgyiránt én úgy veszem észre, hogy - legalábbis nekem - elég egy aprócska gondolat, ami valahogy meghökkent téged, és álmodba már ez fog a fejedbe járni :). Én először az atombombákat akkor álmodtam mikor egy olyan játékkal játszottam ahol elég sok robotot kellett legyilkolni. Semmi köze a világvégéhez, bombához meg pláne - de mégis... (talán a nemrégiben felvetett Terminator miatt :D)

2012. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél ólomköpenyeket, jódtablettákat, Geiger-Müller számlálókat, dozimétereket, napelemeket.
2012. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
minden vágyam..ki az a marha aki Pécsre pazarolna egy drága atomot? senki, nincs para, csak az álmok mindig ugyanazok, és érdekes.:D
2012. dec. 10. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg fogsz lepődni, a hidegháborúban volt az amerikaiaknak nukleáris csapármérési tervük, amiben benne voltunk mi is. Ha akkor kirobbant volna egy komolyabb kelet-nyugat összecsapás, akkor kaptunk volna a nyakunkba, még Pécs is.
2012. dec. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!