Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha en mondok fel kapok munkané...

Ha en mondok fel kapok munkanélkülit?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen, meg töltöm a felmondási időm. A főnök közölte hogy jót akar nekem,legyen közös megegyezés, mert igy kapok munkanélkülit. igaz ez vagy csak a saját malmára akarja hajtani a vizet. 2 évig dolgoztam itt.
2014. jan. 27. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Kaphatsz, persze. Bar a főnök valoban jót akar, a kozos megegyezés "jobban hangzik" egy következő allasinterjunal.
2014. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor is kaphatsz ha Ő mondd fel neked, ebből a szempontból mindegy.

Viszont köztisztviselői munkánál nyilatkoznod kell, hogy milyen módon szűnt meg a munkaviszonyod. Ott egyáltalán nem nézik jó szemmel, ha neked mondanak fel. Szóval ha esetleg ilyesmiben gondolkoznál a későbbiekben, akkor mindenképp közös megegyezésben maradjatok.


Egyébként ha már töltöd a felmondási idődet, akkor hogyan akar változtatni közös megegyezésre? Mert ha most új papírt írtok erről, akkor újra indul a felmondási idő. Max a felétől tud eltekinteni.

2014. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
régen nem kaptál munkanélkülit, ha te mondtál fel, ez azóta már megváltozott, és már akkor is kapsz ha te mondasz fel. A közös megegyezés azért jó neki, mert ha esetleg valami szabálytalanság miatt lépnél ki, akkor a közös megegyezésnél nem perelheted be.
2014. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

MIndhárom előző válaszoló válasza teljesen helytálló. Kaphatsz, ha te mondasz fel akkor is. (ez két éve van így).

Jól nézd meg, mit írsz alá a közös megegyezésben azért. A versenyszférában senki sem kérdi, milyen módon szünt meg az előző m.viszonyod, inkább azt kérdezik, miért.

2014. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igen,beadtam a papírt, és most akar közös megegyezést. Mikor változott a törvény,hogy akkor is kapok munkanélkülit,ha en mondok fel? Mert eleg uj ez nekem.
2014. jan. 27. 11:00
 6/10 anonim ***** válasza:

2011. januárjától jár, úgy tudom. De hogy jár az biztos, az újpesti Munkaügyi Központban személyesen kérdeztem rá, mert én is felmondtam egy előző m.helyemen.


"Egyre gyakrabban hallom, olvasom, hogy nagyon nagy félreértések vannak az álláskeresési járadék (leánykori nevén munkanélküli segély) terén. A blogon is egyre gyakrabban merül fel ez a kérdés, így azt hiszem, anyukák, itt az ideje, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba!


A legszomorúbb, amikor maga a munkáltató él vissza a tudatlansággal, s a közös megegyezés aláírására azzal veszi rá az anyukát, hogy “így legalább kapsz segélyt, mert ha felmondunk, nem vagy rá jogosult”. NEM IGAZ! A folyósítás semmiképpen nem függ össze azzal, hogy milyen módon szűnt meg a munkaviszony, ha saját akaratodból jöttél el, ha neked mondtak fel, ha közöst írtatok alá, akkor is jár neked, ha a jogosultsági feltételekkel rendelkezel."


és a link hozzá:


[link]

2014. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tavaly már biztosan így volt.
2014. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért mondtál fel?
2014. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért a "közös megegyezés" mégiscsak jobban hangzik
2014. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legyen közös megegyezés.
2014. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!