Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én mondok fel a munkahelyem...

Ha én mondok fel a munkahelyemen és közös megegyezéssel szüntetik meg a munkaviszonyomat, azért kaphatok munkanélkülit, amíg találok új állást?

Figyelt kérdés
Egyedül maradtam a kisfiammal, aki most lett ovis és egyszerűen nem tudom őt hozni, vinni, muszáj közelebb munkát találnom. Már szóltak az oviban, hogy ez így nem mehet tovább és én is nagyon sajnálom őt, reggeltől estig ott van és nagyon megviseli. Télen nem is érnék oda érte zárásig. 
2013. nov. 17. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy ideje már teljesen mindegy, hogy milyen módon szűnik meg a munkaviszonyod, ha egyébként jogosult vagy az álláskeresésire, akkor megkapod függetlenül attól, hogy ki és milyen módon mondott fel.
2013. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább próbáld megbeszélni a főnököddel hogy váljatok el közös megegyezéssel. Ebben az esetben a felmondási időtől is el tudna tekinteni. Viszont, ha Te mondasz fel, akkor le kell töltened az 1 hónapot (vagy amennyiben megállapodtatok erre az esetre). Egyébként nem befolyásolja, ugyanúgy kaphatsz munkanélkülit.
2013. nov. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megbeszéltem a főnökömmel és mivel ő nem szeretne elküldeni, így nekem kell kezdeményeznem a felmondást, de közös megegyezés lesz a vége. Ha most a napokban ezt elintézzük, akkor még a decembert letöltöm felmondási időként és januártól kellene új munkát keresnem. Nyilván nem az a célom, hogy munkanélkülin legyek, de addig is kell valami, amíg találok munkát a környéken.
2013. nov. 17. 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járulékra jogosult vagy abban az esetben, ha:


[link]


Illetve nem automatikusan jár, a munkaügyi hivatalba regisztráltatni kell magad azonnal, ahogy megszűnik a munkaviszonyod.


De arra készülj fel, hogy ez max. 3 hónapig jár, utána kalap kabát. :(

2013. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Remélem, 3 hónap elég lesz, van 3 féle szakképesítésem és nagyjából bármit el fogok vállalni, ami időben megengedi, hogy odaérjek a kicsiért az oviba. Egyelőre pozitív vagyok, mert ennél a helyzetnél csak jobb jöhet.

Amúgy 15 éves folyamatos munkaviszonyom van, utána itthon voltam a gyerekkel 3 évig és ahogy lejárt a gyes, azonnal újra dolgoztam, szóval ez nem lehet gond. Ha adnak azonnal állást, az meg csak jó.

2013. nov. 17. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon átlagosan 16 hónapig munkanélküli, aki elveszíti az állását.
2013. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!