Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért bélyegzik meg azt,...

Miért bélyegzik meg azt, akinek alkoholproblémái voltak, de már jó hosszú ideje absztinens?

Figyelt kérdés
Sajnos, közeli hozzátartozóim teszik ezt velem.Ha kicsit is másképp viselkedek, rögtön gyanúsítanak.Kérjem ki magamnak, vagy ne is figyeljek oda? Nekem nyugodt a lelkiismeretem e téren.
2014. jan. 30. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
valoszinuleg tul sokszor lattak berugva, magadbol kifordulva, esetleg 'leszokas' kozben visszaesni a pialasba. sok ido fog eltelni, mire tenyleg elhiszik hogy absztinens vagy.
2014. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

"Miért bélyegzik meg azt"


ezek már csak ilyenek. ilyen a minőségük. akit lehet, megbélyegeznek.

néha úgy érzem, ezek bélyegzővel a kezükben születtek,

és amíg élnek, csak bélyegeznek, bélyegeznek...


"Sajnos, közeli hozzátartozóim teszik ezt velem."


minél közelebb van az ellenség, annál veszélyesebb.


"rögtön gyanúsítanak."


van egy mondás: legjobb védekezés a támadás.

amíg támadnak, ők vannak pozícióban.


"Nekem nyugodt a lelkiismeretem"


ettől még elpusztíthatnak...

ezeket nem érdekli, mi az igazság, ezeket csak a bélyegzés érdekli,

meg hogy a másikba belerúghassanak...

2014. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia. Régi kérdés....hmmm, nekem a józanságom elején volt ilyen, a családom gyanakodva nézegetett, ha késtem néhány percet otthonról, ha esetleg félrevontam telefonálni, stb. Azután szépen lassan, ahogyan látták, hogy meg lehet bennem bízni, ez alábbhagyott. Én nem sérelmeztem ezt a részükről, nyugodt voltam, tiszta volt a lelkiismeretem. Adtam nekik okot bőven aktív korszakomban, így elfogadtam, hogy időre van szükségük és miért is vártam volna el, hogy hopp, egy csapasra felejtsenek el mindent és meg sem forduljon semmi rossz a fejükben ? Nekik is sok idő átállni arra, hogy a családtagjuk végre józan és nem kell rettegni mellette.

Mostmár lassan 8 éves józan vagyok, teljesen megbíznak bennem, nem faggatnak, nem gyanakodnak, de az Édesanyám még mindig gyakran álmodja, hogy visszaestem, újra használok... ezt már nem lehet kiirtni belőlük, sajnos... :(

2020. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
* félrevonultam
2020. ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!