Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen fával éri meg tüzelni?

Milyen fával éri meg tüzelni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az akácfa sokkal jobban ég, mint a nyárfa, de ár/érték arányban melyik a jobb?

2014. jan. 30. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Keményfáknak (bükk, cser) jóval nagyobb a fűtőértéke. Bár drágábbak, de jobban megéri szerintem. Akác elég ócska fa, max. gyújtósnak alkalmas.
2014. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nálunk 10 mázsa bükkfa egy hétig bírta.Majd 20 mázsa nyárfa(kevesebb pénzért)2,5 hétig.

Persze a nyárfánál valamivel melegebb volt.

Ezért is kérdem.

2014. jan. 30. 15:44
 3/4 anonim válasza:
tufával
2014. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 darida ***** válasza:

A puhafák testsűrűsége 450-550 kg/m3, a keményeké 700-900 is lehet. A keményfák közül legmagasabb fűtőértéke a csertölgynek van, az akác a sor végén áll. Mégis ez utóbbi a legnépszerűbb, mert magasabb víztartalom mellett is elég (igaz nagyon rossz hatásfokkal).

Én a keményfára szavazok, relative kis tárolási helyigénye és magas fűtőértéke miatt, csertölgyet, bükkötszoktam venni. Általában tavasz végén szerzem be, amikor már kisebb az ára és jut idő a kiszárításra is.

2014. febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!