Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kályhások, cserépkályhában...

Kályhások, cserépkályhában tüzelők! Cserépkályhában milyen fával a legjobb tüzelni? Milyen fajtával? Vélemények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A legjobb kemény fával.Bár minden fa el ég,ha jó a huzat.

Akkor a nagyon kevés a koromlerakódás is .Én már eddig minden féle fa hulladékkal tüzeltem ami csak létezik .A száraz akácnál jobbat nem tudok elképzelni.Ez az egyetlen fa ,ami nyersen is jól ég .A télen hengeres fabrikettel tüzeltem.Mivel ez nagy hőt ad le,ezért félbe törtem.Mivel ez teljesen hamuvá ég,ezért nagyobbra hasitott akácot

tettem mellé ,hogy mindig legyen parázs is .5x7x2.5 kályhánk van,de nagyon jól melegit.Lassan már 20 éve rakattuk,de még nem kellett kormolni .

2013. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legjobb neki ha száraz a fa!
2013. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sanyó9999 válasza:
Ahogy már írták én sem tudok jobbat.Akác,kevesebb kell mint a többi fajtából,és a fabriket
2013. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Valóban, a kemény fa jobb, mint a puha. Leginkább a bükköt javasolják, mert parazsa is van, a hamuja kevés és síma.

Szerintem a rangsor: 1. cser, 2.bükk,3.akác, 4.tölgy,gyertyán, juharok,stb.

Én cserrel tüzelek. Fontos, hogy év elején legyen felvágva és hasítva, így télig kiszárad. Legjobb az előző évben beszerezni, tető alatt felvágva tárolni. Kalóriája a legmagasabb, a hamuja sajnos kátrányos és sok. Kandallóba legjobb a bükk, mert nem pattog a szikra ami ugye nyílt tűztérnél nem veszélytelen. Az akác jó tűzifa, de gyorsan leég, a parazsat nem tartja.

2013. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A már itt is sokszor említett akác elég jó, és mivel nagy területen termesztik, hozzájutni sem nehéz.


Amit TILOS: a fenyő. A gyantája tönkreteszi a kályhát, kéményt. Ennél már csak a vizes fenyő a rosszabb :).

2013. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felülről begyújtani a kupacot. Így elégnek a füstgázok is és sokkal jobb lesz a hatásfok.
2013. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!