Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy valaki...

Mi kell ahhoz hogy valaki mozdonyvezető legyen?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és már gondolkodom azon hogy a pályafutásomat hol folytassam. Mozdonyvezetőnél lukadtam ki... Érdekelne hogy mi szükséges hozzá meg milyen a képzésük.

(Esetleg hogy kb. mennyi a fizetésük meg milyen juttatásaik vannak ha vannak)



2014. jan. 31. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Érettségi, vasas vagy villanyszerelő szakma. Azután egy tanfolyam.
2014. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Protekció
2014. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Le kell érettségizni, majd szakmát szerezni.

Pl. villanyszerelő.

Ha egészséges vagy és felvesznek, el kell végezni a mozdonyvezető tanfolyamot.

A kereset változó- Függ attól, hogy pl. mennyi időt van valaki szolgálatban. Van hogy hétvégén is kell menni dolgozni

2014. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg az érettségi a követelmény, semmi más. A szakma csak előny, ahogy a vasutas családtag és a többi ismerős is. Nagyon nehéz bejutni.


A fizetés durván 200 környékén van, ez lehet több és kevesebb is. A magán jobban fizet, de képzést többnyire csak a MÁV-csoport indít.

Juttatás, utazási igazolvány az egész családnak.


A képzés másfél-két év környékén van, elég nehéz és nagy a lemorzsolódás. A képzés idejére fizetést is kap a dolgozó.


Általában 5-800 fő jelentkezik a képzésre, és 30-at vesznek fel. Hagyományos mozdonyvezető-képzés legutóbb 2010 szeptemberében volt meghirdetve.

2014. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hétvégi dolgozás nem érdekelne...

Villanyszerelő szakma az kötelező? :/

Unokatesóm vasutas. Ez miben növelné az esélyeimet?

2014. febr. 1. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam, nem kötelező a szakma, az érettségi az előfeltétele. Ha villanyszerelő vagy, az előny lehet. Ahogy a vasutas családtag is, de igazából protekció nélkül nem igazán van esély, sajnos.


Én 2011 óta várom, hogy meghirdessék egyáltalán a képzést. A rendes mozdonyvezető-képzést, nem a 2012-es motorvonat-vezetős hülyeséget.

2014. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!