Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem egy autót kb 40 km...

Vettem egy autót kb 40 km mentem vele és meg állt? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
többé nem indult be,elvittem szerelőhöz és azt mondta,hogy nagy a baj el ment a vezérlés de szíj nem szakadt el ugyan is 16v motorról van szó.Az autó kereskedőtől van, mit lehet tenni??az autót ki próbáltuk volt 1,2 hibája de hát úgy gondoltam ,hogy azt én majd meg oldom ugyanis 15 éves a gép,ez viszont nem volt be kalkulálva gondoltam,hogy lesz baja de ez már sok,1 hete vettem és névre is írtuk.

#autó #vásárlás #kereskedőtől.
2014. febr. 1. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Autóvásárláskor alap az olaj- és vezérléscsere. Addig egy tapodtat se sehova. Most nem tudsz mit tenni, meg kell javíttatnod. Már ha egyáltalán érdemes 100ezres tételt rákölteni.
2014. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zsolti983 válasza:

jogilag a használtautó vásárló számára, ha az autót kereskedőtől vásárolja. Ez esetben fogyasztói szerződésről beszélünk.

A törvény minimálisan 1 év szavatosságot ír elő, és ettől szerződésben sem lehet eltérni.

Az egy éves szavatosság fogyasztói szerződés esetén azt jelenti, hogy az első 6 hónapban felbukkanó hiba esetében a kereskedő tartozik automatikusan helytállással, ezen kötelezettsége alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba a fogyasztó vásárlás után keletkezett. Ennek tipikus esete, ha a fogyasztó a gépjárművet nem rendeltetésének megfelelően használta. Az év második felében (7- 12. hónap) szintén felelősséggel tartozik, ám ha első kereskedő véleménye szerint a hiba a vásárláskor még nem volt meg, a fogyasztó kötelezettsége bebizonyítani ennek ellenkezőjét. Nem szabad azonban azt elfelejteni, hogy az autó használtsági fokából eredő hibákért nem felelhet a kereskedő.

2014. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!