Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy erzitek, helyes hogy a...

Tanu kérdése:

Hogy erzitek, helyes hogy a papok minden szolgaltatasukert penzt kernek el a hiveiktol?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd, az orvos, a villanyszerelő, a jós/jósnő, stb...

Mind-mind pénzt kér a szolgáltatásaiért...


A pap is csak ember, többnyire emberi igényekkel!

Neki is ennie kell, neki is fizetnie kell(?) a rezsit, stb...

Ezek neki is pénzbe kerülnek, tehát ha valamit csinál (munkát végez) és erre van kereslet, akkor az bizony pénzbe kerül.

2014. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
amit irtal voltakeppen igaz,de van egy bokkeno.ha egy paprol beszelunk,akkor a bibliarol is szo van,meg Istenrol is,nem?es a biblia azt tanitja,hogy mindent ingyen tegyunk,barmilyen szolgaltatasrol is legyen szo,nem mindenert penzt kovetelve.annak idejen maga Isten fia is igy tett,senkitol nem kert penzt semmiert...tehat ha a biblia szemszogebol es Isten szemszogebol nezzuk,hehyes hogy mindenert penzt kernek?
2014. febr. 2. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van és ezt bele is akartam valahogy írni én is a válaszomba, csak lusta voltam foglalkozni a gondolattal...


Azért egyszerűbb volt anno az élet ebből a szempontból...

Ha már csak a villany-víz-gáz számlákat nézzük (és akkor az épületkarbantartásról még nem is beszéltünk). ;)

Fűteni akkor is kellett, de az erdőből össze lehetett szedni a tüzelőt.

A víz szintén ott volt a folyókban, patakokban. Gázról meg szó sem volt. :D

Jézusnak annyiból egyszerű volt, hogy néhány kenyérből és halból meg tudott vendégelni több ezer embert, amire azért lássuk be a mai papok képtelenek lennének.


Ha nem Jézust vesszük, hanem az apostolait, akkor is figyelembe kell venni, hogy ők közelebb álltak Istenhez, mint a mai papok!

És akkoriban talán nem volt az sem furi, ha egy "vándor" szállást kér egy magánlakásnál és ott nem csak alvóhelyet, de még vacsorát is kapott!

most őszintén, ha most egy vándor (hajléktalan) bekopogtatna hozzád, hogy nincs hol aludnia, behívnád és megvendégelnéd?

Ne erőltesd a választ, úgysem hiszem el, ha nem nemleges!


Továbbá anno kőkeményen beszedték az egyházadót...

Manapság, már nem jár mindenki templomba és akik járnak, szerintem azok közül sem fizeti mindenki "előírásszerűen".

2014. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!