Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnem ha megirnatok, hogy...

Tanu kérdése:

Szeretnem ha megirnatok, hogy szerintetek jo hogy ennyi sok sok vallas van? Nem jobb lenne ha csak egy lenne, hogy az emberek ne megosztottak legyenek, hanem egysegesek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán nem is azzal van a baj, hogy sokféle vallás van, így megtalálhatja mindenki a magának kedves transzcendens hitet, amiben el tudja helyezni magát és a világ egy részét. Inkább az a probléma, hogy ha az ember megalkot valamit, akkor az fogja meghatározni az életét. Ehelyett észre kellene venni, hogy egy Földön élünk, hatással vagyunk egymásra és néhány alapértéknek kellene mindenek felett állni például, hogy ha valamiben eltérünk nem kell feltétlenül legyilkolni egymást.
2014. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 barátkozó válasza:

Kedves Kérdező.

Nem jó hogy az egy Istenről ennyi elgondolás van .

Mi pedig összekötjük csokrokba /vallás/ ahány ember annyi csokor. Az egy igaz Istenről csak egy igaz vallásnak kellene lenni.

De legalább alapvető értékrendben egység.

A keresztyének egy Istent vallanak , mégis sok a különbség .Jézus Krisztus a főpapi imában is ezt mondta . Azt akarom hogy egyek legyenek. Ahogy Ő egy volt az Atyával mi is egyek legyünk vele és egymással.Fájdalom nem így van mert folyamatos ellenkezés van közöttünk.

2014. febr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igen jó lenne ha így lenne de nem így van sajnos. S ez Jézus visszajöveteléig így marad. Az ökonemizmus az nem jött be.

2014. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azok az emberek akik hiszik hogy a biblia istentol ered es tisztelik mint Isten szavat,azok jo ha elgondolkodnak azon amit ir a vallasokkal kapcsolatban.peldaul az Efezusiaknak irt levelben maga Isten azt mondja,hogy szamara csak egy vallas,egy keresztseg,egy hit van,amit o elfogad.utanna lehet nezni itt,EFEZUS 4fej.4es5 verek.ez alapjan jo ha feltesszuk a kerdest,hogy mi van a tobbivel?ha van egy igaz vallas,melyik az?
2014. febr. 3. 16:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Efézus 4:1 Kérlek azért titeket én, aki fogoly vagyok az Úrban, hogy járjatok elhívatásotokhoz méltón, amellyel elhívattatok, 2 teljes alázatossággal és szelídséggel, türelemmel, viseljétek el egymást szeretetben, 3 és igyekezzetek megtartani a Lélek egységét a békesség kötelékében. 4 Egy a test, és egy a Lélek, mint ahogy egy reménységre szól elhívásotok is. 5 Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség. 6 Egy az Istene és Atyja mindeneknek, aki mindenek felett van, mindent áthat, és mindenben jelen van.


Jézus meg mondta hogy melyik az.

János 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

1Korinthusz 3:11 Mert más alapot senki sem vethet a meglevőn kívül, amely Jézus Krisztus.

2014. febr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 barátkozó válasza:

Valóban így van leírva. A gyakorlat viszont az hogy az a jó ahol én vagyok akár bevallom akár nem.

Tudatosan kellene küzdeni ez ellen a gonosz szellemiség ellen. A jelenések könyvében az áll hogy helyhez köti az elnevezést és nem volt háromszázféle.

Egy az Isten egy a Krisztus egy a hit egy a keresztség. A tanításnak is egynek kellene legyen , az egy Bibliából. Az ökumenizmusra nem gondolok hiszen az értelmezésben nagyon eltérünk egymástól.

Kell legyen megoldás de vajon milyen?

2014. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
KEDVES BARATKOZO ES VIDIRIP.en mindig is tiszteltem a Bibliat,es elfogadtam mint Isten szavat,es ez igy lesz ezentul is.bizom benne,hogy ti is.de amikor egyes kerdesekben,temakban,unnepekben es mas teruletekben szo van arrol,hogy mit mond a Biblia,azt tapasztalom,hogy az emberek,koztuk sajnos a papok is,mas velemenyen vannak.igy van ez azzal a temaval is amirol most epp beszelgetunk.a Biblia beszel arrol,hogy az igaz keresztenyekket kell azonositsa par dolog.peldaul: 1)ragaszkodjanak a Bibliahoz,ne az emberi szokasokhoz,hagyomanyokhoz.2Timoteusz 3:16. 2)szeressek egymast oszinten,ugy ahogy maga Jezus szerette az oveit. Janos evangeliuma 13:34,35. 3)Isten nevet-a Jehova nevet-hasznaljak es ismertte is teszik masok szamara is. Zsoltarok 83:19 es Roma 10:13. 4)elmennek az emberekhez es predikalljak Isten kiralysagat,azaz orszagat nekik,mint az egyeduli ezkozt,ami altal Isten valtoztatni fog az emberek sorsan.Mate 28:19,20 es Mate 24:14.egyebek kozott ezeket kell alkalmazzak azok,akik azt valljak magukrol,hogy Jezus igaz kovetoi,es Isten hu szolgai.kik ok?
2014. febr. 4. 15:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"...elmennek az emberekhez es predikalljak Isten kiralysagat,azaz orszagat nekik,mint az egyeduli ezkozt,ami altal Isten valtoztatni fog az emberek sorsan."


Kérdező! Látod itt már nem értünk egyet.

Mert hiába valósul meg a királyság ha az emberek nem térnek meg. De még ha meg is térnek akkor sem kerülhetnek be a királyságba.

Miért nem kerülhetnek be a királyságba? Azért mert a királyság nem megoldás a bűnre.

A bűnre az egyedüli megoldás Jézus váltság áldozata és nem a királyság. A királyságba bűnös ember nem mehet be de Jézus vére eltörli a bűnt.

Lukács 24:45 Akkor megnyitotta értelmüket, hogy értsék az Írásokat,

46 és azt mondta nekik: Így van megírva: Krisztusnak szenvednie kell, és harmadnap fel kell támadnia a halottak közül.

47 És az ő nevében megtérést és bűnbocsánatot kell hirdetni minden pogány között, Jeruzsálemtől elkezdve. 48 Ti vagytok pedig ezeknek tanúi.


Nem a királyságot kell prédikálni hanem a megtérést és a bűnbocsánatot elsősorban mert ezek azok a dolgok amelyek eszközök ahhoz hogy megváltoztassák az emberek életét.

Már ne is haragudj de a tanúknál is csak akkor engednek megkeresztelkedni valakit ha felhagy a bűnös életével.

Előbb meg kell térni majd csak aztán jön a királyság. A legnagyobb probléma a bűn hiszen az választ el Istentől ezért kell a közvetítő Isten és ember között ahhoz hogy közeledhessen a mennyei Atyához. S ez nem más mit Jézus Krisztus és ő a vérét adta azért hogy ez megvalósulhasson.

János 3:16 Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Máté 26:28 mert ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára.


Máté 28:19,20


Bocsásd meg nekem de szóváteszem a dolgot.


"...megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében."


Hol van ebben a szervezet? Mert hogy a keresztelkedéskor elhangzik a kérdés hogy "...szervezetének tagjaként azonosít téged?" Ez miért kell? Mert én eddig még nem találtam rá példát vagy utalást a Bibliában.


"...amit én parancsoltam nektek."


Parancsolta e Jézus hogy évszámot vagy évszámokat tanítsanak az apostolok?

Az egy másik kérdés hogy lehet erről beszélgetni illetve elmélkedni. De tényleg tanítani kell?



Máté 24:14 És Isten országának ezt az evangéliumát hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek, és majd akkor jön el a vég.


Azt írja hogy: "...Isten országának ezt az evangéliumát..."

Vagy királyságának ezt a jó hírét. Na de mi EZ a jó híre a királyságnak amit hirdetnek?

2014. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 barátkozó válasza:

Kedves kérdező.

Látod megvan neked is az elgondolásod a nevekről , a királyságról , bizonyság tételről és kérdezed melyik az a közösség akik ezt tisztán hirdetik.

Azt mondod hogy az a jó amit te állítasz.

Pedig van más állítás is. Elhatárolódunk egymástól .

Miért? Arról ismer meg bennünket a világ ha azt mutatjuk aki bennünk van. Te benned Ki van.

Egy szervezet aki kizárólagossá tette a tanait.

Máté evangéliumából idéztél ami jó mert azt írja hogy nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

János apostol mondta: azt hogy Ő az út , igazság és az élet.

Az apostolok cselekedeténél 4:12 .ben a névről is szó van. Látod nem elég nekünk nem törekedünk egységre.

Hanem azt nézzük hogy én nagyobb vagyok mint te.

Gyermeki módon veszekedünk és felnőttek módján nem békülünk ki . Az én apukám nagyobb mint a tiéd mert az Ő neve Jehova. Az én apukám neve Jézus Krisztus.

Te azt mondod csak Isten Fia , tökéletes ember.

Én meg azt hogy igen tökéletes ember és tökéletes Isten. Majd folytatódik tovább és tovább sok generáción keresztül és egyszer vissza jön Ő vajon kinek lesz igaza? Mert akinek nem : az sajnos örökkön örökké égni fog a tűznek a tavában. El kellene kerülnünk és meg kellene békülnünk Istennel és egymással.

Ahogy ezt a gyerekek is csinálják ha Fiak vagyunk

és játszanak tovább.Növekedjünk , érjük el felnőtt korúságot és

hagyjuk el az állandó vetekedést hogy ki a nagyobb ki van a helyén. Isten áldjon meg és adjon bölcsességet és kérd a személyes vezetést Tőle életedre. "Egymást különbnek tartván magatoknál"

2014. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Girgoy ***** válasza:

Ez nagy téma, de megpróbálok rövid lenni (bár tudom, úgyse fog sikerülni :) ). A különböző vallások kb. úgy jöttek létre, hogy az emberiség emlékében megőrzött valamit a kezdeti kinyilatkoztatásból (amit Isten az első embernek tett), amit befolyásoltak később különböző kultúrák, de az ember lelke is mindenkinek ott volt, és abból is merített lelki tapasztalatot. Tehát a kezdeti tiszta állapothoz képest történő torzulások (hiszen minden vallás érzékeli, hogy az ember jobb lehetne, mint amilyen jelenleg), a kulturális rendszerek befolyása (vagyis, hogy egy adott tapasztalatot milyen gondolkodási struktúrában, magyarázati rendszerben helyezünk el), illetve az is befolyásolta, hogy milyen mértékben tudtak a nagy valláslaapítók és tanítványaik elmélyedni az emberi lélek és a világ titkaiban. Nagyjából ezért alakult ki többféle vallás, és ez a magyarázata annak, hogy vannak közöttük hasonló és különböző elemek is. De mindezt láthatjuk, hogy erőteljesen befolyásolja az emberi tényező, mert az emberek állapota, az emberek által létrehozott kultúra, stb. befolyásolja a különböző mélységű tapasztalatokat.


A kereszténység ezzel szemben viszont arról szól, hogy ezeken a befolyásoló tényezőkön felülemelkedve egy kozmikus Örömhírt hirdet, amely übereli az emebriség minden addigi elképzelését, és amit úgy foglalhatnánk össze, hogy Isten emberré vált, hogy az emebr istenné válhasson. A legtöbb vallásban vagy megmarad mindig egy távolság Isten és ember, a fenti és a lenti világ között (ezek többnyire a közel-keleti vallások), vagy Isten magába olvasztja a világot és benne az embert, megszüntetve mindkettő valódi személyiségét, és így valódi dinamikus kapcsolat nem is jön létre közöttük (ezek inkább a távol-keleti vallások, kulturális értelemben nyugati vallás pedig gyakorlatilag nincs, az amerikai ősi vallásokat is a távol-keletiekhez lehet sorolni). De pl. a buddhizmus a legemberközpontúbb vallás, abban nagyon domináns a lelki tapasztalat, Istennel/istenekkel pedig nem is annyira foglalkozik.


A kereszténység viszont pont arról szól, hogy van egy kezdeti távolság Isten és ember között, transzcendens és immanens között, ami viszont a legtökéletesebb kapcsolattal lesz áthidalva, úgy, hogy az ember megmarad embernek is, Isten Istennek is, de a kettő között a legszorosabb egymásban-lakozás, egyesülés jön létre. Ezek az alapstruktúrák, és már ezalapján is joggal modnhatjuk, hogy valóban nincs más út az Atyához, csak Krisztus. Mert máshol vagy nem jön létre ilyen szoros egység (nevezhetjük őket hasítottvilágú vallásoknak), vagy - mint mondtam - eleve lehetetlen a szabad akaratból történő önkéntes közeledés (ezek a "nagygömböc" vallások), esetleg az ember csak test nélkül juthat el a transzcendens lény(ek)hez, vagyis nem marad ember (ezeket meg hívhatjuk menekülővallásoknak). MIndegyikben vannak szépnek tűnő dolgok, de ha arra koncentrálunk, hogy mi a vallások végső célja, és végiggondoljuk annak következméyneit a világ és az emebr szempontjából, akkro elég lesújtó már a kép...


A kereszténység pl. a szigorú monoteista és politeista elképzeléseken felülemelkedve hirdeti a Szentháromság tanát, amely jelzi, hoyg az Univerzum alapja és Célja - vagyis Isten - nem az egyedüllét és nem is a politeista széthúzás, hanem a tökéletes Közösség. Ha megnézzük az univerzumot, abban a legkisebb atomtól kezdve minden egy olyan fajta rendszer, egység létrehozására törekszik, ahol az alakotóelemek megőrzik egyediségüket is, de együtt egy nagyobb közösséget, egy új minőséget hoznak létre különböző kölcsönhatások révén. Ez végsősoron a Szentháromság Istent, mint Teremtő képét erősíti meg. A Szentháromság Istenben lévő alapvető dinamika tükröződik az egész világunkban, olyannyira, hogy ha Isten nem Szentháromság lenne, akkor végső soron egy egészen másfajta univerzumban kellene élnünk egészen msáfajta vcélokkal (vagyis a végső tökéletesség az lenne, hogy egyedül maradj, vagy hogy széthúzzanak a különböző elemek).


A Szentháromsághoz képest egy valamelyest új kapcsolat a férfi-női dinamika. A Pál Apostol által írt "felette nagy titok", hogy a Férfi elhagyja Apját és lesz egy test az Asszonyával. Az emberi kapcsolatok legerősebbje, ami önkéntes egyesülésen alapszik, a házasság, és ez a kapcsolat sajátosan emberi, és a nagy isteni tervet tükrözi, miszerint a Fiú elhagyta az Atyát, és egy testté vált az emberrel, asszonyával. Nem csupán Ő testesült meg, hanem létrehozta az Egyházat, ahol a hívők az Ő testét és vérét fogadják magába, vérrokonságba kerülnek Istennel, testének tagjait alkotják, így hoznak létre egy szoros új minőséget, rendszert, egységet Istennel. Ez olyan fajta egység, amely valójában egyszerű igazságokon alapszik, mégis a kereszténységen kívül egyik vallás sem hirdeti, mert nem látják a nagy Isteni tervet, amelyet Magának Istennek kellett kinyilatkoztatnia, amikor megetestesült. A kereszténység nem csupán egy elmélet, hanem annak központja az, hogy a tanítás, az Ige testté lesz, az Igazságba szervesen beleintegrálódunk. Az, hogy Krisztus az Út, az Igazság és az Élet, nem holmiféle költői hasonlat, hanem a legkonkrétabban kell érteni. Mert Ő Maga az Igazság, a testté lett Ige, az Ő minden szava a végső igazság (és ez nem valami bonyolult pogány ezoterikus hablaty, hanem egyszerű világos szavak, amelyeket az általa teremtett világ is tükröz és nem bonyolult rejtett hülyeségekben kell azt keresni). És Ő az Élet is, hiszen rajta kívül csak pusztulás van, mert aki nincs Krisztussal, a Teremtő Istennel, az élet forrásával, az távolodik az élettől, az az enyészet felé megy. Éppen ezért Ő az Út is számunkra az Atyához, a legfelsőbb helyre, ahol örök életünk lesz és nem pusztulunk el.


No, röviden ez a helyzet, ezeknek az alapvető igazságoknak a megértése és befogadása szükséges ahhoz, hogy tisztán lássunk abban, hogy mi az az Örömhír, amely egyesítheti az emebriséget és miért húz szét az emberiség mégis. Ez a tanítás nem valami helyi emberi elképzelés, hanem egy globális, egyetemes, sőt kozmikus terv része, amely az egész teremtett világra kihat (mert a földi, testi emberen keresztül az egész teremtett föld egyesül Istennel, amely addig másfajta természetű volt, mint a lelki láthatatlan Isten).


Ezenkívül még ki lehet elemezgetni az egyes vallásokat, hogy ki mennyiben képes megközelíteni ezt az Örömhírt, de ez még hosszabb lenne, és már így is igénybevettem a nyájas olvasó koncentráló erejét. :) Már vagy 10 éve foglalkozom vallásközi témákkal, és megnyugodhatunk: egyik sem tud nagyobb dolgot hirdetni, mint a kereszténység. Erkölcsi téren vannak bennük közös, jó dolgok, de a Nagy Tervet egyik sem látja, annál gagyibb elképzeléseik vannak, éppen ezért nem is lehet bennük eljutni az Atyához testileg-lelkileg mindenestül. A megtévesztő felszn viszont sajnos az, hogy a keresztények maguk sincsenek telejsen tisztban azzal, hogy milyen nagy Örömhír képviselői (ebben sajnos közrejátszott a nyugati egyház felaprózódása és racionalizálása, illetve az egyes szektákban erre adott pogány mágikus alapstruktúrájú neokarizmatikusság), illetve, hogy milyen hihetetlenül közel jött hozzájuk a tökéletessé válás lehetősége. De ez egy dekadens kor, jelenleg mindenki tévelyeg összevissza, mert az Ellenfél utolsó nagy támadását éljük, amelynek része a pogány tanok orrba-szájba való áradása. De ha odafigyelünk objektíven, hogy ki mit hirdet, akkor mindig a kereszténység nyer és abban van a legnagyobb egyesítő és felemelő erő számunkra, csak venni kell a fáradságot, hogy megértsük ezeket. ;)

2014. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!