Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megváltozott munkaképességű...

Megváltozott munkaképességű dolgozó alkalmazásakor a munkáltatónak joga van-e az orvosszakértői véleményt elkérni vagy elég, ha a NRSZ határozatát adom oda? Mely törvény vagy jogszabály rendelkezik erről?

Figyelt kérdés

Sürgős lenne a válasz, amiatt nem akarnak felvenni egy munkahelyre, mert nem osztom meg velük a legintimebb egészségügyi problémáimat.

Úgy gondolom, hogy a szakértői véleményt csak a foglalkozás-egészségügyi vizsgálaton kell odaadnom, ott mondják meg, hogy betegségem milyen munkára tesz alkalmassá vagy alkalmatlanná.



#állásinterjú #diszkrimináció #HR #munkajog #rokkantsági járadék #megváltozott munkaképesség #orvosszakértői vélemény #NRSZH határozat #mtvk #munkaerő-felvétel
2014. febr. 3. 12:00
 1/3 anonim válasza:
ELÉG CSAK AZ NRSZ HATÁROZAT. SENEKINEK NINCSEN JOGA,HOGY NEKED MILYEN EGÉSZSÉGÜGYI PROBLÉMÁD VAN SEMMILYEN TÖRVÉNY NEM ÍRJA ELŐ SŐT AHOGY LÉTEZIK ORVOSI TITOKTARTÁS EZÁLTAL TE UGYANÚGY TITOKBAN TARTHATOD A BETEGSÉGED DIAGNÓZISÁT ILLETVE OKAIT.Ehhez jogod van.És ha a munkáltató kéri az esetleges betegségeid leírását te neked azt jogodban áll megtagadni.
2014. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondolom, de ha nem tudom a törvényt, jogszabályt megnevezni, idézni az ide vonatkozó részt, akkor mindegy mit mondok.

Azért köszönöm a választ!

2014. febr. 5. 08:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Jogszabályt azt én se tudom. De régóta nem vagyunk kötelesek odadni. Ezt a " mucsön " mondta az akkor vizsgáló orvos. ( 2011 ben )

De sajna az egész " kócerájt " lemásolják. :( Lemásoltatták velem..

Sőt sose kérhették volna el, még 10 - en évekkel ezelőtt se.

Lehetséges hogy a legutóbbi helyemen ezért nem volt új munkaszerződésem. :(

" Határozott idejű " munkaszerződés, és nem kötelesek se meghosszabítani, se megindokolni.

( mintha csak én kérdeztem volna )

2015. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!