Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bp-ről Pest megyébe költöztem....

Bp-ről Pest megyébe költöztem. Innen járok be dolgozni, a munkáltatóval lebeszéltem előre, akkor mondták is a bérlet 86%fizetik.1hónap múlva azt mondták, még se tudják fizetni mert nem tudják le írni költségként. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha közigazgatási határon kívülről jársz be dolgozni, akkor a munkáltató köteles a bérlet, vagy jegy árának 86 %-át megtéríteni részedre. Ez nem választás kérdése, hanem kötelező, még akkor is, ha nem tudná költségként leírni. De mivel kötelező, ezért biztos lehetsz benne, hogy le tudja írni költségként.


Abban az esetben, ha nem fizeti - és úgy gondolod - akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségnél jelezheted ezt a problémát, ők majd hatóságilag kötelezik rá, hogy fizesse.

2014. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen így gondoltam én is:) Köszi!
2014. febr. 9. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!