Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van egy plusz felesleges...

Ha van egy plusz felesleges lakásom Pesten, azt érdemesebb eladni (a pénzt befektetni bankban), vagy inkább megtartani és kiadni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tapasztalt albérlet kiadásban, fiatal vagyok, örököltem, családom nincs, egyedül élek, lány vagyok. Jó lenne a pénz, de nem tudom melyik lehetőség éri meg jobban.


Bocs, hogy itt írtam ki a kérdést, de itt vannak legtöbben, máshol nem jönne válassz!



2013. febr. 1. 11:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Most bagóért tudnád csak eladni, mivel válság van.
2013. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

Most inkább add ki, padlón vannak az árak. Érdemes várni 2-3 évet az eladással ... bár az előrejelzések sem túl pontosak manapság, de hosszútávon jobban megéri ingatlanban tartani a pénzt, mint bankban ... főleg magyar bankban :-P


Egyébként játszom a gondolattal, hogy felköltözzek :-D Akkor nekem kell egy kiadó lakás ...

2013. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:

Hát minekttönek vannak elönyei és hátrányai:

Ha kiadod:

- Aktivan minden hónapban jövedelmez ameddig albérlö van benne

- A ház a tied marad ki tudja, mikor lenne rá szükséged.


Negativum:

- A házat lelakhatjá ka bérlők és bizony karba kell tartani ami nem ingyen van. Plusz biztositások ezazamaz


Ha eladod akkor viszotn egyszerre kapnál nagy pénzt amiből mondjuk felujithatnád azt amiben laksz, vagy vehetnél kocsit, vagy elmehetnél nyaralni, vagy befektetheted valamimagán vállalkozásba.

De viszont arra nagyon oda kel figyelni mert az nem hoza vissa a saját értékét ha nem forgatod rendszeresen. :)


vagy add neklem a károt ha útban van ugyis fel akarok Pestre költözni :D

2013. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
Add ki
2013. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
kérót*
2013. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 ASOT ***** válasza:
Most add ki albérletbe. Most tényleg vagy nem tudnád eladni vagy csak szaréhugyé.
2013. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Ha jó sok gondot a nyakadba akarsz venni minimális hozamért, akkor add ki.

Ha gondok nélkül, hasonló nagyságrendű pénzt szeretnél látni belőle, add el és tedd bankba a pénzt.

Ha gyarapítani is szeretnéd, add el és keress valami komolyabb befektetést.

2013. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ilyen célra azt mondanám elsőre, hogy a lakás ostobaság, de most valóban érdemesebb várnod pár évet az eladásával.


Azt mondom próbáld ki magad a főbérlői szerepben. 1-2 év múlva fog kiderülni leghamarabb, hogy mi érte volna meg jobban, ez idő alatt legalább megtudhatod milyen egy lakással foglalkozni és hogy veszteséget termel-e neked, vagy nyereséget. Aztán eladhatod akkor is, ha nem tetszik.

2013. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
31%

"Ha gondok nélkül, hasonló nagyságrendű pénzt szeretnél látni belőle, add el és tedd bankba a pénzt. "

LOL! Te tisztába vagy a jelenlegi kondíciókkal? Bankban pár milliót nem éri meg berakni, olyan minimális hozam van rajta, aminek a nagyobb részét elviszik a költségek. Bankba mondjuk olyan 100 milla felett lehet gazdaságosan pénzt fialtatni, az alatt messzire kell kerülni.

2013. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
#9: egy 5-6 százalékos kamatot kihozhat belőle, ha leköti. Tudom, hogy az nudli, de annál több pénzt a lakáskiadásból se fog látni, és ott még folyamatosan izgulhat is, hogy milyen bérlőket talál. A gazdaságos fialtatásra meg a 3. verziót írtam, ha eljutottál volna addig az olvasással.
2013. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!