Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik önvédelmi fegyver a...

Melyik önvédelmi fegyver a leghatékonyabb egy támadás elhárítására? Gáz, vagy egy gumilövedékes fegyver? És melyiknek mekkora a hatótávolsága? Melyiket vásároljam meg az adott márkák közt? Miket ajánlanak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Flóbert golyós fegyver ! Nézd meg rá az engedélyeket !


A felsoroltak közül egyértelműen a gumis de max. 6 lövedéket lő ki (iszonyatosan fáj ) viszont nehéz tölteni !


Gázfegyverből a gáz riasztót mondanám paprika sprays golyóval !!

2014. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most az 1. válaszoló válaszát inkább vegyük úgy, mintha ott sem lenne.


Gázt lövő pisztoly: Az utóbbi fél-1 évben csak egy gyártó gáztöltényei érhetőek el a piacon, a Wadie nevűéi. Ez egy szar töltény. Minden revolvert elakaszt a kiszakadó és ezáltal deformálódó csappantyú miatt, kivéve 1 típust.

Ez a Record Chief. Tehát ha gázrevolvert akarsz különösebb töltény után való futkosás nélkül, akkor a Record Chief nevűt válaszd. Viszont 6-lövetű és csak főfegyvernek jó, tartalék fegyvernek nem.


Gumilövedékes: Három viselésre is jó típus van: Keserű Pitbull, Zoraki R1 GG és Alfa G030

A gumi értelmes hatótávolsága 5-6 méter (max. ennyin lehet eltalálni egy mellkas méretű célpontot. A gázé inkább 2-3 méter.


Én azt mondom, ha valaki nem fegyverbarát és csak 1 fegyvert akar, akkor vegyen magának 1 Keserű Pitbullt. Olcsó és jó. Nekem van Zoraki R1 GG-m és HW88 SA gázpisztolyom, de szerintem a gumi használhatóbb. 5 nagyon jó barátom van, akik közül hármat rávettem az utóbbi 1 évben önvédelmi pisztoly vásárlására. Ezek közül 2 Keserű Pitbullt vett, 1 pedig Röhm RG89 6-lövetű gázpisztolyt, amihez sikerült nagy nehezen töltényeket szerezni.


Tehát ha gáz vagy gumi, akkor az én válaszom az, hogy első sorban gumi.


A gáztól fél órára megvakul valaki, DE nem lehet használni a gázt zárt helyen (busz, troli, villamos, épület, szoba), esős és/vagy szeles időben.

A gumival ha mellbe lősz valakit, az k,,rvára fáj neki. Ha pofán lősz valakit vele, az még kibeb..szottul jobban fáj neki. A gumi hátránya annyi, hogy célozni kell vele, ezért néha nem árt vele gyakorolni. Én havi 10 lövést szoktam a gumisommal lőni, hogy ne jöjjek ki a célzási gyakorlatból (1 gumis lövés 100 forintba kerül).


Az én valóságom így néz ki:

Hordok egy Zoraki R1 GG-t gumilövedékkel töltve. Hordok egy gázzal töltött kis és könnyű pisztolyt (változó hogy milyen típust, vagy HW88-at vagy Röhm RG9-et) és hordok egy-két paprika gázsprayt. Szituációtól függő, hogy melyiket használnám, de mindig megvan az esélyem bármelyikre és én dönthetem el, hogy aktuálisan melyiket a legérdemesebb használni.


Röviden még egyszer: Ha csak 1 fegyvert akarsz venni, akkor ha gumist akarsz az legyen a Keserű Pitbull (30 ezer). Ha gázost akarsz, akkor az legyen a Record Chief (30 ezer). Mindkettő 6-lövetű.

És a pisztoly mellé még vegyél tartalékba egy gázsprayt magadnak (1000-2000 forintért).

2014. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!