Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a "szirénapróba"?

Mi az a "szirénapróba"?

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a szövegkörnyezet?


Például katasztrófavédelmi gyakorlat során a légszirénákat indítják be és alacsony fordulaton működtetik (morgatás), ellenőrizve hogy még működőképes állapotban vannak. Ez egy szirénapróba, évente legalább egyszer van ilyen.

2014. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Személy szerint engem a szirénapróba ébreszt reggel 7-33-kor (hétvégén és iskolaszünetkebe ) Tűzoltóság váltáskór próbálja ki a szirénákat,hogy nem e romlottak el !
2014. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A minap egy filmben (angol szinkron, magyar felirat) láttam, hogy az iskolában azt gyakorolták a diákok, hogy mi a teendő földrengés esetén. Az angolban a "disaster drill" szó hallatszott el, a fordításban pedig "szirénapróba". Csak azon méláztam, hogy helyén való volt-e a használata. Mellesleg köszönöm a gyors válaszokat.
2014. febr. 12. 19:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat. Köszönöm!
2014. febr. 12. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Pl. nálunk bevezették, hogy minden hónap első hétfőjén délelőtt a gyógyszergyárak próbálják az új szirénáikat. Az első ilyen szept. 1-én.volt. De elvileg minden nagyobb városban kell lennie legalább évente légvédelmi/katasztrófavédelmi sziréna próbának. Mivel én még fiatal vagyok, ezért élőben (Istennek hála) soha nem kellett megtapasztalnom azelőtt, ahogy ezek szólnak éles helyzetben. (És adja Isten ne is kelljen) Sőt próbaszerűen is csak most szeptemberben hallottam először,pedig már voltak régebben is hasonló próbák. Hát nem volt egy kellemes élmény, de ugyanakkor számomra érdekes volt, és belegondoltam, hogy a sok idős ember mit érezhetett, milyen emlékek törtek elő belőlük a múltból, a hang hallatán. Nem tudtam róla, hogy próba lesz, éppen akkor kászálódtam ki az ágyból, és csukva volt az ablakom, így nem volt egyértelmű mit is hallok, csak felkaptam a fejem, mert számomra különös volt a hang, nem viccelek, nem jöttem volna rá mi a fene az, ha nem hajolok ki és hallgatózom, hogy bemondják, hogy katasztrófavédelmi próba.A poén az, hogy egy pillanatra előtte komolyan azt hittem valami hatalmas meccs van a környéken és egy csapat szurkoló harsog, és fennhangon üvöltözik valamit.:D
2014. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!