Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kijutni Angliába...

Hogyan lehet kijutni Angliába dolgozni? Részletek a kiegészítésben.

Figyelt kérdés
Most végeztem mint logisztikai ügyintéző és szeretnék Angliában dolgozni. Angolból C1 komplex nyelvvizsgám van és napi szinten használom az angolt, így a nyelvvel valószínű nem lenne probléma. Érdekelne lépésről lépésre, hogy hogyan juthatnék ki, mit kell tennem, hol kell intézkedni, stb. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2014. febr. 13. 14:36
 1/2 anonim válasza:

Első a szállás, lehet hogy más ellenezné amit mondok de én elsőként mindenféleképpen egy magyar house share-t javaslok, hisz mégis egyedül leszel egy idegen országba, az elején jó ha van kihez magyarul szólni. (nagyon sokan mondjak,hogy kerüld a magyarokat, én eddig nem tapasztaltam semmi rosszat velük kapcsán) sok oldal van ahol magyarok hirdetnek, ilyen a londoniapro.hu, a Facebookon londolfalva stb.

Majd bankszámla intézése, ezt csak akkor tudod elintézni ha igazolni tudod a lakcímed, ha pedig találtál állást akkor elintézheted az NI számot.

Állasként azt javasolom, hogy raktárba próbálj elhelyezkedni pl.mint adat rögzítő, és adj bele mindent: kérdezz, figyelj és ha látják, hogy ügyes vagy ők fognak előre tolni a létrán felfelé, ha mégse akkor egy olyan 6 hónap után kereshetsz egy a szakmádhoz közelebbi állást,hisz akkor már lesz "Angliai munka tapasztalatod"...ezt gyakran hallod majd, itt.

Ha már kint vagy és állást keresel, majd csábító lesz bármit elvállalni csak, hogy legyen munkád, hisz a lakbér elképesztően drága de azt javaslom, hogy akkor is a szakmádnak legközelebb esőt válaszd mert, egy nehéz ördögi kör veszi kezdetét, ugyanis mint előbb mondtam azt nézik hogy miben van "angliai munka talasztalatod" így hát ha fél évig pincérekedtél nagyon jó esélyed van pincér állásokból válogatni viszont hiába jelentkezel a szakmádba nem valószínű,hogy sok lesz az ajánlat.

2014. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsoként még otthon regisztrálj nyelvtanulós, barátkozós, chatelos oldalakra és beszélgess kulfoldiekkel Skypeon vagy bármelyik más videós megoldásban. Itt láthatod, hogy tényleg tudod-e a nyelvet + fejlodsz is. Nem tudom, Angliának melyik része érdekel, itt Londonban rengeteg a bevándorló. Értsd ez alatt a magyaron és románon kívul az afrikaiakat és ázsiaiakat. Például nekem elég sok barátom van, konnyen ismerkedek, de a legtobb bangladesi és indiai. Tehát számíts arra, hogy nem csak brit akcentust fogsz hallani.

Kovetkezo lépés, hogy elkezdesz kornyéket nézni ahová koltoznél. Az elso válaszolóval ellentétben én nem ajánlanám a magyarok lakta kornyékeket/házakat. Nem azért, idáig nekem sem volt rossz tapasztalatom magyarokkal, de a nyelvtudásod nem fog fejlodni ha egész nap magyarokkal leszel korulvéve. Van egy ismerosom, o magyarokkal bérel szobát, magyar párjával él, munkahelyén sok magyar... két éve él kint és alig érti meg pl. az eladót a boltban.

Szállás után NI szám és bankszámla. Itt akad(hat) probléma, de sok honlapot találsz ahol tanácsokkal látnak el, hogyan tudj sikeresen bankszámlát nyitni.

Ha meg van a bankszámla, beregisztrálsz a GP-hez (háziorvos).

2014. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!