Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Komolyan ugy erzem, kezdek...

Komolyan ugy erzem, kezdek megorulni. Mitol lehet ez?

Figyelt kérdés

Kiemelnem, hogy a kerdesem komoly. Elnezest az ekezet miatt.

Kezdek bekattanni (az 2-3 hete velem igy). Tobb okbol kifolyolag mondom ezt: kezdve az eroszakos gondolataimmal. Eljatszottam a gondolattal, hogy kilokom az egyik baratnomet egy kocsi ele. Gyakran viccelodott ezzel, ami elegge zavart. Avagy, amikor - ez az eset elegge felkavart.. undort erzek magammal szemben tole - a baratommal pihentunk epp, es a kezembe akadt egy parna. Tobb fele keppen leporgott az agyamban, hogy hogyan fojthatnam meg vele.

Elofordul, hogy 1-2 masodpercre egyaltalan nem emlekszem. Egyszeruen kiesik, az elotte es utana levo masodpercek mindig olyan zavarosak. Gyakran erzem ugy, mintha nagyon pici lennek, es osszenyomna a kulvilag. Vagy, mintha nem is en lennek en; mintha nem az en testem lenne, es nem tudnam korrigalni a cselekedeteimet. Duhrohamok is elofordulhatnak.. Eddig semmi ilyesmi nem volt, mi a nyavaja lehet velem?


2014. febr. 16. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszihiáter, vagy legalább egy vizit a háziorvossal amint lehet
2014. febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem valami nagyobb csapás ért, amit a világtól/élettől kaptál és próbálsz valahogy kompenzálni.
2014. febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Most ezt teljesen komolyan mondom, gúnyolódás nélkül. Menj el pszichiáterhez, az orvos segít leküzdeni a problémádat. Nagyon sokféle pszichiátriai betegség létezik, és nagyon sokan járnak vagy jártak pszichiáterhez. Én is járok depresszió, szorongás és kényszerbetegség miatt.
2014. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Háziorvos ilyen téren nem sokat tud segíteni, hanem pszichiáter.
2014. febr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szoismetles, helytelen magyar.. Tenyleg bocsanat, faradt vagyok :)

Pszichologushoz jarok egy ideje, de ketlem, hogy ez az o hataskore; beszelni se merek rola.. ahogy senki masnak sem a kornyezetemben. Nem akarom, hogy eszelosneo tartsanak, es mivel a 18. eletevemet meg nem toltottem be, meg kene osztanom ezt anyaval... amitol viszont rettegek.

2014. febr. 16. 23:09
 6/8 anonim válasza:
Megérti majd, mivel az anyukád. Én is gyerelpszichiáterhez járok, mert még csak 17 vagyok. De már 14 éves korom óta járok gyerekpszichiáterhez.
2014. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az édesanyád az, aki mindig szeretni fog téged, akkor is ha beteg vagy (akkor még talán jobban is), úgyhogy nyugodtan elmondhatod neki, nem fog összedőlni a világ. És mi az, hogy a pszichológusodnak nem beszélsz róla? Ő az első, akinek el kéne mondanod, szerencsés is vagy, hogy már jársz valakihez, és nem most kell keresgélni a megfelelő szakembert. Ha meg úgy van, ahogy mondod, és nem tud segíteni, akkor is kötelessége olyanhoz irányítani, aki tud. Olyan pedig, hogy "megőrülsz", olyan nincs, minden pszichiátriai betegségnek / zavarnak (ha egyáltalán erről van szó) van neve, van rá gyógymód és vannak rá gyógyszerek, 99%-ban vagy gyógyíthatók, vagy gyógyszerek szedésével tünetmentessé tehetők. Nem akarlak riogatni, de ezek közül egy-kettő pont a felnőttkor határán jelentkezik először, addig egészséges embereknél. Fontos lenne, hogy beszélj ezekről a dolgokról valakivel, mert így csak emészted magad, és az most pont nem hiányzik neked, ha egyébként is ideges vagy.
2014. febr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez nem szégyen, hanem pszichiátriai betegség. És ha így beszélsz errôl, akkor másokat is megsértesz ezzel. Az a baj, hogy sok ember aki még nem volt pszichiáternél azt hiszi, hogy oda "bolondok" járnak. Pedig csak beszélgettek az orvossal, és ír fel hangulatjavítót, szorongásoldót, vagy ilyesmit.
2014. febr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!