Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az orchideaim tele vannak...

Az orchideaim tele vannak bimbóval, de nem tud kivirágozni, mert egyesével leszáradnak róla a bimbók, majd lepotyognak. Mi lehet a probléma velük?

Figyelt kérdés
Kinézetre teljesen egészséges az összes, nőnek rendesen, de a legnagyobb bimbók mindig elszáradnak. Ablakban vannak, világosban.

2014. febr. 16. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán alacsony a környezet páratartalma.
2014. febr. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nos, fontos a meleg nekik, 20 foknál ne legyen alacsonyabb a hőmérséklet nappal, éjjel 17 alá ne menjen. Fontos a fény, az enyéim az ablakban ülnek, /DK/ agyaggranulátumon van a műanyag cserép, mindennap vizet locsolok a granulátumra, de csak arra. 10-12 naponta langyos vízben állnak fél órát, egy kaspóban. Kb. 3-4 naponta kora reggel spiccelem de csak a leveleket, és a léggyökereket langyos vízzel. Ja, és beszélgetek velük, mert imádom őket. Minden szomszédom bámulja a virágaimat az ablakból, olyan virágesőt hoznak. Növénynövelő lámpa is világít nekik télen, így késztetem őket másodvirágzásra. Remélem tudtam segíteni.
2014. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ők is ablakban vannak. Az a furcsa, hogy nőnek, mindig újabb bimbókat hoznak, de a legnagyobb bimbó mindig leszárad. Nem értem, mert ha valami bajuk lenne, szerintem nem is nőnének.
2014. febr. 23. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!