Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sürgős segítséget kérek!...

Cr7real kérdése:

Sürgős segítséget kérek! Wifi-s dolgok nekem új és munkahelyemre költözöm és szeretnénk este ott netezni de hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval vettem laptopot asszem IBM THINKPAD R52 és adtak hozzá ilyet [link]


És kell venni wifi-s router-t? A router hogyan működik haviba kell fizetni vagy csak simán megveszem 5ezeré és máris van netem? A Router-t bárhová elrakhatom, eltehetem, igaz? Fontos router közelében lenni? Azt tudom, hogy jelszós, de a jelszó hol van? Amikor megveszem router-t megkapom a jelszót is? Például amikor buszon vagyok vagy akárhol akkor router-nek mindig ott kell lennie, igazam van? Annyi a dolgom, hogy router-t vegyek és ennyi? Router meg amit linket küldtem hogyan működtessem együtt, értitek? Előre is köszönöm a választ



2014. febr. 18. 02:01
1 2
 1/11 Grim13 ***** válasza:
ez most poén vagy komoly kérdés ? a wifis router nem internet csak egy eszköz aminek a segítségével vezeték nélkül csatlakozhatsz az internethez, az internetet egy szolgáltató biztosítja pl. thome, digi, invitel... ahol havidíjat kell fizetni (néhánynál lehet eleve wifis routerel kérni a csomagot és akkor azt nem kell megvenned) ezt csak egy megadott sugáron belül használhatod, 10-20m, ez függ az eszköz erősségétől és a falak vastagságától stb., buszon pl. nem (max ha a buszon is van wifi amit a közlekedési vállalat biztosít), ilyen hálózatok vannak a plázákban is, gyorséttermekben, ingyen rájuk csatlakozhatsz esetleg fogyasztani kell valamit... esetleg ha a szomszédnak van wifije és nem jelszavazta le, nincs MAC szűrés stb. akkor arra is csatlakozhatsz ez most nem tartozik ide :D a jelszó a legtöbb routere ugyan az, de mindenképp le van írva a használati útmutatóban, az is le van írva hogyan állíthatod be. Amugy hilyába viszed magaddal a routert nem lesz neted ha az eszköz nincs rajta egy "netkábelen", amire te gondolsz az a mobil net, azt megveszed, olyan mint egy pendrive bedugod a lapposba és beállítod, aztán van net, nagyon drágán
2014. febr. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na akkor otthon tudok vele netezni? Munkahelyen akkor lehet, ha van ott modemes internet ahol bedughatom a wifi-s router-t? Amit linket küldtem az mi? olyat kaptam
2014. febr. 18. 02:29
 3/11 Grim13 ***** válasza:
talán egy usp-s wifi adapter, egy kicsi antenna olyan gépekhez amiken nincs wifi, ha bekötik a netet és van wifid akkor igen de ha van egy routered internet nélkül akkor nem. Igen ez így működik hogy modemre a wifi és arra csatlakozol bár egyszerűbb lenne egy vezetékkel a modemre a laptopot rádugni de te tudod, de ez munkahely függő, ha van rendszergazda kérdezd meg!
2014. febr. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából apámnak kell a munkahelyére, övé a laptop. Azt mondta munkahelyén van wifi, ennyi. De mit kell csinálnia? Mi a jelszó munkahelyén a wifi? Ma felhívott azt mondta nem tudja jelszót beütni vagy nem jó a jelszó, ilyenkor mit kell csinálni? válaszát köszönöm előre
2014. febr. 18. 02:44
 5/11 Grim13 ***** válasza:
meg kell kérdezni attól aki tudja, erre nincs más mód, esetleg lehet próbálkozni alapértelmezett jelszavakkal, Admin, admin, a legtöbbön ez de tuti át van állítva
2014. febr. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg azt is szeretném, igen egyszerű lenne vezetékes modemmel bedugni a laptopba DE úgy szeretném, hogy két gépen legyen net, érti? külön szobába, az egyik szobán laptop másikon asztali gép tehát erre is jó a wifi router? vagy erre mi szükséges?
2014. febr. 18. 02:48
 7/11 Grim13 ***** válasza:
igen erre is jó, én így használom, a pc rá van dugva a wifit meg a laptop használja kb. 2 szobával arrébb
2014. febr. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Még egy utolsó, lásuuk jól értem-e, van egy laptopom ami nem wifi-s de van mellé usb-s wireless ami azon van wifi és így már wifi-s a laptop. Szóval megyek venni router-t és kapok majd hozzá papírt és papíron van a jelszó. Router-t bedugom a modemembe (semmi vezeték) aztán bekapcsolom a laptopot és beütöm a papíron lévő jelszót és tádám asztali gépen és laptopon is megy az internet, másik szobában is menni fog laptopon, ennyi. Jól értettem?
2014. febr. 18. 03:08
 9/11 Grim13 ***** válasza:
igen így van
2014. febr. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Munkahelyen hát ott szerintem egy usb-s internet lenne a megoldás
2014. febr. 18. 03:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!