Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ELTE-IK vélemények? Tanácstala...

ELTE-IK vélemények? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Most érettségizem, és 1.helyre jelöltem. Programtervező vagy program fejlesztő informatikus szeretnék lenni. Az ott tanuló/tanult diákok véleménye érdekelne. Mennyire gyilkos az első év? Szerintetek idén kb 320 ponttal felvesznek oda? Meg úgy minden érdekelne. Kérlek segítsetek :/ Előre is köszönöm!!

2014. febr. 23. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Noha én nem oda járok, a tavaly szeptemberi ponthatár 305 volt, szóval szerintem jó esélyeid vannak.

Hallásból amennyire én tudom jónak mondják, de majd csak válaszol olyan, aki ott van.

2014. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is ugyanaban a helyzetben vagyok mint te és eléggé utána jártam a dolgoknak de nem hiszem, hogy megbánná később. Ha meg is bánom az biztos, hogy nem azért lesz, ert rossz az oktatás vagy a özösség hanem azért, mert nem fog érdekelni annyira.
2014. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy szinvonalas az oktatas ott, es egy ott szerzett diplomaval barhol eltudok helyezkedni az orszagban. Az erdekelne leginkabb hogy pl az elso evben hanyan buknak ki, mennyire kemeny a kovetelmeny stb... Koszonom az eddigi valaszokat :)
2014. febr. 25. 13:51
 4/6 Piert válasza:
Szia! Én viszont Ik-s agyok, úgyhogy igyekszem megválaszolni a kérdéseidet :) . Szerintem a 320 pont elég, bár idén számítok emelkedésre a minimum emelése miatt( de nem sokra). Viszont az nem csak városi legenda, hogy ez a képzés nehéz. Valóban az. A tavaly szeptemberi évfolyamból első félév után cirka 30% hullott ki. De hogy azért ne gondold meg magad a jelentkezést illetően, ez leginkább azokból a hallgatókból állt össze, akik viccnek tekintették az egyetemet. Persze csúszások sokak részéről voltak, de fenntartom a véleményemet, hogy nagyon is megéri ide jelentkezni és személy szerint én élvezem is, noha a matekkal akadnak gondjaim. A mindenre viszont nem tudok sajnos válaszolni, de ha itt vagy privátban kifejted, igyekszem hamar válaszolni.
2014. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tavaly felvételiztem.

Nos. A matek nehéz. Ez gondolom nem újdonság :D Az első félévben van matematikai alapozás (középsulis anyag ismétlése és továbbfejlesztése), lineáris algebra (vektorok, mátrixok) és diszkrét matematika (komplex számok, oszthatóság, halmazok, kombinatorika, relációk)

A matalap az elején olyan könnyű hogy szinte unalmas, a végére az is kicsit bedurvul. A másik kettőben vannak könnyű részek meg olyanok is amiknél mindenki csak pislog hogy mi a franc az :D


Viszont a jó hír: minden tárgyból van korrepetálás, ingyen, rendszeresen. Ha jót akarsz magadnak, már első félévben megismerkedsz Mosival, ő sok matekos tárgyban segít, félév közben is, zh-k meg vizsgák előtt több alkalommal is egész napos korrepetálással, mindent tud ami matek, és nagyon érthetően magyaráz. Van egy facebook csoport ahova csak írsz hogy xy tárgyból nem értesz valamit, segítsen valaki, vagy Mosi vagy más mindig elvállalja. Ha csak egy feladatot írsz be hogy pl "ennek az egyenletnek mi a megoldása?" arra is fogsz kapni részletes választ. Szóval nagyon segítőkész emberek vannak. Meg alapból jó a társaság, eléggé féltem lányként, hogy bekerülök sok kocka közé és egyedül leszek, de nagyon-nagyon sok jó fej ember van. :)


Pro tip: ha egy tárgy előadására bejársz, és szeretnéd érteni de nem megy, és tart másik előadást más előadó, érdemes megpróbálni bemenni arra. Pl. diszkrét matek 1 előadást nekünk tartott Mérai László és Burcsi Péter. Nekem Mérai volt az előadóm, viszont nála valahogy nem értettem meg az anyagot, így bementem minden Burcsi-féle előadásra is (sajnos így mindkettőre kellett, mert a dimat előadásra kötelező járni, és Mérainál alá kellett írnom a jelenlétit)


Linkelek dolgokat az első féléves tárgyakhoz, hogy bele tudj nézni mikre kell számítani.

Lineáris algebra elmélet: [link] Az ezeken szereplő tételek és bizonyítások nagy részét pontosan meg kell tanulni vizsgára.

Diszkrét matek 1 vizsgára tételsor [link]

és egy minta zh: [link]

Az előadások diasorait most nem találom :( de ezekből is látszik, mik vannak.

Ja, és dimatból lehet egy "emeltebb" szintet választani első félévben. Erre egy dolgot tanácsolnék: NE. :D Nem követelmény, előnyöd nem származik belőle, viszont hátrányod lehet, sok évfolyamtársam ment arra mert okosok, majdnem mind buktak.


Amúgy nézelődj ezen a honlapon, elég sok tárgyhoz elég sok jegyzet van fent, bele tudsz lesni, mik vannak :) [link]


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan :D

2014. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Teljesen jókat ír az előttem szóló. A matek tényleg nehéz. Szóval ha nehézkesen megy akkor sok küzdés árán fognak sikerülni a tárgyak. Pluszba a matalap ha nem sikerül már csúszol egy félévet.
2015. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!