Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne el tuntetni az...

Hogyan lehetne el tuntetni az eperfoltot egy A4 laprol?

Figyelt kérdés
Egy igen fontos iratomra ra cseppent az eper leve es igen fontos lenne hogy el tuntessem, tanacsok illetve bevalt modszerek johetnek ha az segit meg nem tortente teni ezt a balesetet. (Fontos hogy irasnak es egyeb reszleteknek epp nek kell maradniuk!) Elore is koszonom.

2014. febr. 26. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Most inkább csak elvi módszereket mondok, amit először valami közömbös papíron lenne érdemes kipróbálni, amin hasonló jellegű festékek és tinták vannak.


Esetleg klóros hipós kezeléssel, hígított anyaggal, helyi ecseteléssel lehetne próbálkozni egy hasonló papíron hasonló folttal.


Vagy hiperol oxidáló oldatával is meg lehet próbálni, de elsőnek semmiképp ne az eredeti anyagon.


Netán napoztatással, kvarclámpa UV fényével is lehetne halványítani, de attól fakul szinte minden.


Létezik mosószer amiben bioaktív enzimek segítik lebontani az ilyesmit, esetleg azzal lehetne helyileg ecsetelni, amire azt írták, hogy gyümölcs foltokat kiszedi.


Bármilyen megoldás előtt ki kell próbálni először hasonló papíron azonos folttal és a papíron legyen minden más festék anyagból is, mint ami a dokumentumon is van.


Az is úgy fog reagálni az egyes kezelésekre, mint a próba papír. Lehet, hogy egyik se válik be maradéktalanul. Sőt az is lehet, hogy valami a száradás után is hat még és károsítja a dokumentumot, szóval előtte érdemes az időtállóságot is kipróbálni a próba anyaggal..


Már volt amikor hipóval kiszedtem olyan foltot egy ismerős pulóveréből, amit több tisztítóban sem vállaltak. Nyom nélkül ki jött. Okozhatott volna maradandó kárt is, szóval csak óvatosan.


(Rozsda foltra tökéletes lenne a "ferropassit" rozsda passziváló szer, azt a szemed láttára tüntetné el), de tudom az most rajtad nem segít, de hátha még szükség lesz rá valamikor.



Jobb megoldást most nem tudok, mint amiket leírtam.


..hígított anyagokkal érdemes a próbát is elvégezni, hogy, ne marjon szét mindent. A végén a kezelt felületen tiszta vízzel leöblített, közömbösített papírt meg kell szárítani, hogy ne gyűrődjön. Erre két tiszta lap közé kell tenni és egy vastagabb könyv lapjai között lepréselve megszáradhat egyenesre.


Viszont ha vízben oldódó tinta van rajta, esetleg tintasugaras nyomtatóval készült, akkor a víztől elmosódik és az UV fénytől erősen fakul, főleg a színes tinta. A lézerprinter festék sokkal jobban bírja az ilyen kezeléseket.


Más megoldás nem jut eszembe.

2014. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, elkezdtem a probakat, sajnos sok idom nincs ki probalni mindet, ezert csak 2 modszert probaltam.

Meg megvizsgalom hogy hogy reagal a kezeles utan a feher viz alapu festekre, mert akkor biztosra tudnek menni, de igy a festek maga nem kepes el tuntetni a folotot.

Meg egyszer koszonom a javaslatokat.

2014. febr. 28. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!