Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon félek. Mit tegyek?!

Nagyon félek. Mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Sziasztok.nagyon félek.Ma megyek fogászatra, megrötgeneztetni a fogam..Bevan tömve.És fáj.Vagy az arcüregem van begyulladva, vagy a fogam..Azt mondták, hogy lehet ki kell húzni..Mit tegyek? Iszonyatosan parázok.:(
2014. febr. 27. 07:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha náthás vagy és lehajláskorm vagy ha megnyomod, fáj az arcüreged, akkor felső fog fájhat attól és ha meggyógyulsz, akkor majd elmúlik a fogfájás, nekem is volt ilyen, fogröntgen nem mutatott semmit ki, arcüregem volt begyulladva kicsit.

Ha mégis a fogad fáj, akkor sem biztos, hogy ki kell húzni, hiszen gyökérkezeléssel általában menthető a fog.

Ne parázz.

2014. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam doktornál..Azt mondta, hogy meg kell rögeneztetni és kiderül..Gyökérkezeltetni nem szeretném..
2014. febr. 27. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyökérkezeléssel még évekig fog lesz, ha kihuzatod, akkor pótoltatni kell.
2014. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Melyik a fájdalmasabb?
2014. febr. 27. 09:04
 5/6 anonim ***** válasza:

A röntgenezés természetesen nem fáj!A gyökérkezelés sem , de amúgy azt el is érzéstelenítik.Én úgy tudom, gyulladt fogat nem gyökérkezelnek, előbb kapsz a gyulladásra kezelést szerintem(antibiotikumot), majd aztán kezelik a fogad, ha kell.Gyökérkezelés hasznosabb, mert akkor nem kell kihúzni és a fájdalom is megszűnik, jó fog lesz még soká.Akkor húzzák ki, ha menthetetlen a fog, pl ha már annyira rossz, lyukas.A húzás kicsit kellemetlenebb, de érzéstelenítik azt is, tehát annyira nem fáj, viszont ugye ott marad a lyuk...Aztán majd a fogpótlás bizony nem olcsó.

Viszont ha nincs a fogadnak baja, csak az arcüregednek, akkor antibiotikumos kezelés kell, talán orrcseppek, meg infralámpázás is segíthet olyankor.

Arcüreggylladás fájdalma sugározhat az íny felé, tehát érezheted úgy, hogy a fogad fáj és a rágás is fájdalmas lehet!

De ez működik fordítva is, a fogfájás is sugározhat arc felé, viszont ilyenkor nincs nátha tünet, arcüreg gyulladáshoz ellenben társul orrdugulás, vagy orrfolyás is , általános rossz közérzet, tehát érzed, hogy nátha is van.

2014. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 27. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!