Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cosplay, szabásminták?

Cosplay, szabásminták?

Figyelt kérdés
Már régóta nagyon szeretnék kipróbálni cosplayelni és csak most szánnám rá magam. Varrógéppel tanulgattam varrni, és már egész jól megy. Körbenéztem anyag téren is, több boltban felmértem a terepet. Nem a legbonyolultabb ruhákra gondoltam, egyszerűbbekkel szeretnék kezdeni. De ha már elkezdem szeretném jól csinálni, és ugye nem elég annyi, hogy magamra tekerem az anyagot és valahogy összevarrom. És a kérdésem az lenne, hogy ruhákhoz szabásmintákat honnan tudok szerezni? Mondták sokan az újságot, de nem tudom, hogy mennyi értékes dolog van bennük egy cosplayhez. Interneten meg sajnos nem volt szerencsém találni semmi használhatót. És nem akarok igénytelen jelmezt összeállítani. Előre is köszönöm a segítséget.

2014. febr. 27. 20:04
 1/2 saku28 ***** válasza:
A legtöbben maguknak csinálják, a szabásmintától kezdve, esetleg megkérdezhetsz valakit aki ért ilyesmihez (varró-szabó?) vagy aki cosplayelt már hasonló karaktert. Szerintem sokan szívesen segítenek :)
2014. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia cosplayes társam :3 Megpróbálok neked segíteni bár én is nemrég kezdtem konkrétan semmi varrás "elő élettel" de megvarrtam egy ruhát :D Igaz 3 hónapig tartott de a második cosplayemnél valószínű nem így lesz mert lesz tapasztalatom. A szabásmintához csomagolópapírt használok, valami ilyesmit keress papírboltban: [link] Ez nagy alapú ezért is jó. A méretet úgy oldottam meg, hogy ráraktam a papírra egy pólómat és a derék és a váll résznél körberajzoltam meg ugye az ujjának a helyét is és amin változtatni kellett(esetemben egy kabát elején) azt még hozzárajzoltam. Igazából egyszerű mellény szabásmintákból a legkönnyebb kiindulni és azt átalakítani. Ezután kivágtam és mivel az eleje két részből áll ezért azokat összeraktam, ráraktam egy másik papírra és így alakítottam ki a hátát. Ez sok esetben szintén két részből áll amit annyival elintézhetsz, hogy kettévágod XD Ezután kivágom, rá gombostűzöm az anyagra majd körberajzolom( Én szabókrétát használok ami vasalásra eltűnik-ezt rövidáruban szerezheted be) és leveszem a szabásmintát. Még nem vágom ki mert kb egy-két centi szélességben körberajzolom. Ez lesz a "ráhagyás" (nem tudok fogalmazni XD) A sarkainál jobb ha bevágod mert így tudod levasalni és összevarrni. a görbe részeknél is bevághatod de ne teljesen egy fél centi legalább maradjon a vágás és a vonalad között. Ezután le gombostűzöm a széleit és levasalom mert könnyebb úgy összevarrni. Ha ez megvan varrd le azokat a részeket pl az alját amit nem fogsz mással összevarrni. Ha ez is megvan össze is varrhatod :D Az ujjában nem tudok sokat segíteni mert én úgy csináltam, hogy volt egy levágott ruha ujj és azt illesztettem a ruhához és szerencsémre pont jó olt a mérete tehát az alapján csináltam a szabásmintát ><
2014. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!