Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a történelemtan...

Szerintetek mi a történelemtanulás jelentősége, fontossága?

Figyelt kérdés
Jövőhét kedden megyek szóbelizni, és kéne egy alapos indok, hogy miért szeretnék a történelem tagozatra menni.. Persze tudom rá mondani, hogy "mert szeretem a törit" de akkor kiröhögnek a teremből.. Légyszi valaki szakszavakkal fogalmazzon már meg nekem valami ütős szöveget..:D
2014. febr. 28. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Történelem a tudás gyökere úgy is mondhatnánk ha nincs történelem akkor nincs miről beszéni ha nincs történelem elfeledjük "honalapítónkat" elfeledjük a szörnyűséges háborúkat elfeledjük az ember rosszidulatát nem ismerjük multunkat!


Nos ezt én mondtam elbeszélgetésen fel is vettek !

2014. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Fejtsd ki bőven azt, hogy: tanulni a múltból egy szebb jövőért
2014. febr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pozitívuma az, hogy nem követi el az emberiség ugyanazokat a hibákat (többnyire, azért két világháborút csak sikerült összehozni egymás után).

De például az emberiség ezúton rájött, hogy


Valamint közösséget alkot, hiszen definiál országokat, régiókat, népcsoportokat. A közös ünnepek (pl aug 20) közelebb hozzák egymáshoz az egymás melllett élő embereket, mégha idegenek is maradnak.


Történelem nélkül nem léteznének a hosszan fennálló szövetségi rendszerek, a következő generáció átveszi a régiektől a bejáratott elrendezkedéseket, tudást, kultúrát. Nem kell minden 50-100 évben újrafeltalálni a kereskedelmet, politikát, törvényeket, tudományt, ipart...


Egy nép történelméből meg lehet ismerni gondolkodásmódját, szokásait, temperamentumát.


Másrészt egy csomó (felesleges) konfliktust is átörökít, ami egy csomó pl. magyarok-románok, írek-angolok, muszlimok-hinduk, feketék-fehérek...

Mondjuk a gyűlölködés emelett kiválló közösségalkotó, bár gyakran vezet romboláshoz és káoszhoz.

2014. febr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az iskolában azt nem tanítják hogy lehetőleg mi ne kövessük el ugyanazokat a hibákat.
2014. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

...igen, mert az átlag magyar polgárnak úgy 0,00000000000000001% esélye van, hogy érdemben beleugasson a történelem alakulásába.


Nem fognak szerda reggel bekopogni, hogy, csókolom, Kovácsné, maga szerint ledobljuk holnap délben az atomot Kínára?

jájj várjá fiam, györtek be, egyötek egy kis jó zsiros húslevest, közbe megnézem mit mond az időjárásjelentés a tévéköttön, aszt' eldöntsük mi lögyön...


A katonai, gazdasági iskolákban, ahol a potenciális döntéshozókat képzik, ott ne félj, tanítanak ilyesmit. Aztán persze úgyis az érdekek meg a pénz mondja meg mi lesz.

2014. márc. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!