Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mennyire hisztek a jóslás,...

Ti mennyire hisztek a jóslás, és hasonló dolgokban?

Figyelt kérdés
Na persze nem a cigánykártyás jóslásról van szó, mert ott az jön ki, amelyik lap éppen odakerül. Hanem, ha pl egy vadidegen ember, jósol valamit, ami később teljesen ugyanígy történik, szerintetek az lehet véletlen? Vagy tényleg létezik ilyen?
2014. márc. 3. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csak véletlen. Az a baj, hogy aki elhiszi, az bele fogja magyarázni, hogy ez azért történt, mert megjósolta, vagy "bevonzza" a jóslatot. Mondok pár példát.


Ha azt jósolják, hogy jövő héten rossz lesz a kedvem, és ebből kedden valamiért rossz lesz a kedvem, akkor ráfoghatom, hogy azért rossz, mert megjósolta.


Vagy ha azt jósolják, hogy nyerni fogok a lottón, ést ezt elhiszem, akkor hirtelen elkezdek eszeveszett lottózni, így növelve az esélyemet a nyerésre. És ha végül tényleg nyerek, mert megjátszottam 100 szelvényt fél év alatt, akkor ezt bizony megjósolták, azért.


Vagy ha azt mondják, hogy jövő tavasszal meg fogok ismerkedni az igazival, akkor én jövő tavasszal kimegyek az utcára, és elkezdek ismerkedni, mert tudom, hogy most én meg fogok ismerkedni az igazival. És az se épp az igazi lesz, csak egy társ, akit ideiglenesen igazinak hiszünk a szerelem miatt, vagy mert elhittük a jósnak, hogy ő bizony az igazi, én meg se kérdőjelezzem ezt.

2014. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nézz meg pár ujságot amiben van horoszkóp, olvasd el az összes horoszkópot, mind ilyen teljesen általánosított dolgok, direkt ezért, hogy ha valami hasonló történik, akkor az ember rögtön bemagyarázza magának, hát hogy ezt megmondták előre... a másik kedvencem amik szoktak lenni éjjel ilyen jósos műsorok... sokan még komolyan is veszik.
2014. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!