Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Színtévesztők lehetnek vegyész...

Színtévesztők lehetnek vegyészmérnökök?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy vegyészek nemigen lehetnek mert ők közvetlenül dolgoznak a kémiai anyagokkal, de a vegyészmérnököket szerintem nem igazán befolyásolja az, hogy színtévesztő-e vagy nem.

2014. márc. 6. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem van színtévesztő évfolyamtársam a BME vegyészmérnökin. Már diplomát is szerzett, most MSc-s.
2014. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hú ennek örülök. Most már csak azt nem tudom hogy pannon egyetem vagy BME. szerinted melyik éri meg jobban?
2014. márc. 7. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a BME. Nyilván sokkal színvonalasabb és ezért jóval nehezebb a képzés, de a diploma is többet nyom ha megszerzed. Öt-hat év szívás, de utána biztosított az életpálya.
2014. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, bár nyilván lehetnek gondjai, de minden kiküszöbölhető. Ismerek színtévesztő kémia tanárt is, meg orvosokat, sebészeket, meg biológust, szóval egyikre sem gondolnád, hogy mehet, és mégis megy.

A mostani elsős orvosi-sok között már van 4 darab színtévesztő fiú, ha meg neki mennek a babos könyvnek, lehet lesz még ugyanennyi. :)


Tudnék mondani olyan helyzetet, mondjuk egy speckó titrálásnál nagy hátrány ha nem látod az apró színátváltozást, de alapjában véve nem lesz gond, de függ majd a jövőbeni elhelyezkedésedtől is.


Biomérnök szóba sem jöhet, amúgy? (nem mintha le akarnálak beszélni, de eléggé hasonlít a két szak egymáshoz, bár nyilván mindegyiknek van specializációja, jah és matekre mindkettőnél gyúrj rá)

2014. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen a matekot azt biztos felveszem faktnak másodiknak meg a kémiát. Igazából még nem biztos, hogy ezt választom, a biomérnökiről meg sokat nem tudok csak annyit, hogy fejleszt meg talán új anyagokat próbálnak létrehozni. Bár én még ráérek ezekkel foglalkozni csak az a biztos, hogy matek-kémia.
2014. márc. 7. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

A matek kémia az jó párosítás, ha van erőd, akkor egy közép bioszt is csinálj, hogy ne legyen zárva az a terület se.


Ha guglin rákeresel, akkor sok jót találsz az adott szakokról, illetve itt is érdemes szemezgetned, mert van bőven személyes leírás is a szakmákról. Szánd rá bátran az időt, ártani nem fog. :)

2014. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem majd teszek egy emelt kémiát meg egy középfokú matekot. A bioszt sajna annyira nem szeretem bár értem azt is úgy ahogy. Csak tényleg ez a hülye színtévesztés idegesít, mert az elég ciki lenne ha emiatt nem vennének fel sehova.
2014. márc. 8. 20:32
 8/9 anonim ***** válasza:

A matek mindenképpen legyen emelt szintű, ez nagyon alap dolog. Nagyon sokan buknak el a rossz matek tudás miatt, a középszint kevés lesz a boldoguláshoz.


Ha befolyásolja, akkor mi leszel? Van B terv? Vagy C terv?

2014. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nincsen esetleg még a fizika az ami érdekel de nem tudom, hogy van-e "fizikus" képző egyetem Magyarországon.
2014. márc. 9. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!