Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan köszönjek az olyan...

Hogyan köszönjek az olyan tanároknak, akik nem többek 30-nál, és nem nős/nincs férjnél?

Figyelt kérdés
Mivel 16 vagyok, a "csókolomot" lassan el kéne hagyni,de viszont sziázni sem lehet mert tanárról van szó, a Jó napot meg túl hivatalos.
2008. júl. 22. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegezd le a tanáraid, mégha fiatal is. Van, aki megmondja, hogy megengedi, vagy aki nem. A "Jó napot" a megfelelő köszönés a tanároknak, akkor is, ha nagyon hivatalosnak tűnik.
2008. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó reggelt/jó napot az szerintem teljesen rendben van. Én is úgy köszöntem a tanároknak. :)
2008. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó napot!

csak is egy tanárt még ha itálod is meg kell tisztelni.

mindegy hogy ö 25 te meg 18 akár a barátnöd is lehetne ö akkor is a tanárod.


én mindig is jó napotot köszöntem, nálunk ez kötelezö volt középiskolában. csokolom csak nagyon idöseknek szokás köszönni.

nem az számit hogy mennyi idös hanem hogy tisztelettel kell iránta lenni.

2008. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyszer olyan vbolt hogy volt egy helyettes tesi tanár aki 4 évvel volt idősebb tőlem.A suliban mindig mondja hogy ugy köszönjünk hogy áldás békesség.

Amikor meg sulin kívül véletlenül szembe jött velem elkezdi hogy nyugodtan köszönhetek neki hogy szia!

Hát én már teljesen össze voltam kavarodva. :S

2008. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Volt olyan, hogy egy jó ismerősünk került oda tanárnak ahol tanultam. Előtte tegeztem, mert mondta, hogy tegezzem nyugodtan, de mikor a tanárom lett márcsak tiszteletből (úgy értem nem ő kért rá, de a mai fegyelemben ha egyvalaki letegezi a többi se úgy néz rá..) is magáztam, és illően köszöntem. Aztán miután elballagtam ismét sziáztam őt. Meg akik fiatalabbak voltak mondták, hogy mostantól tegezzük őket ha találkozunk utcán. Ilyen volt ált iskben és középsuliban is.
2008. júl. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm, akinek a tanára nem sokkal az iskolába kerülése előtt még a haverja volt. Persze ezután is az maradt, de iskolában magázta, iskolán kívül tegezte. Ez márcsak a többiek miatt is kell. Megmutatta, hogy az iskola, meg a magánéletük különválasztható. Ott "jó napot, tanár úr", sulin kívül meg "helló,mizu?". De ha a tanár csak fiatal, de nem ismeritek egymást egyébként, csak az iskolából,akkor minden helyzetben a "jó napot" a megfelelő köszönés.
2008. júl. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A Jó napot teljesen megfelel. Hozzá kell tennem, hogy nálunk nem elég a Jó napot, nálunk Jó napot kívánok-ot kell köszönni. Ezt majdnem minden héten halljuk az osztályfőnökünktől. Mert illetlenség (a tanárok szerint), hacsak egy Jó napot-ot vakkantunk oda. Hát nem tudom, hogy nálunk falun mit csinálnának, amikor itt sokan csak azt mondják, hogy Kívánok. Na mindegy. A fiatal tanároknak is szuper a Jó napot, aztán lehet, ha kiballagtok, akkor majd tegezhetitek őket. Az általános iskolai tanáraim közül, is nagyon sokat már tegezek én is.
2008. júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Jó napot!"

Középiskolában kötelező a magázási forma...

Viszont nálunk egyetemen az egyik fiatalabb előadónk az első alkalommal közölte, hogy úgy szólítjuk ahogy akarjuk. Az egyetemen a korunkbelieket inkább tegezzük, hogy ne sértödjenek meg. Mondjuk ez az informatikai karon volt. Barátnőm mesélte, hogy náluk a jogon nagyon konzervatívak ebből szempontból.

2008. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csókolommal köszönni, inkább jó napot/jó reggelt. Aztán ha mondja hogy tegezheted akkor már lehet helló, szia. Nekem volt tanárom akinél idősebb voltam 1 évvel, mégis úgy köszöntem jó napot.
2008. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A jó napot köszönés szleng. A teljes formát, ahogy előttem is írták, "jó napot kívánok" kell használni! Nem véletlenül hallják egyesek heti szinten.
2008. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!