Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek a férfi és...

Hogyan köszönjek a férfi és női tanároknak a gimiben? Minden válasz érdekel. ( de légyszives komolyan).

Figyelt kérdés
Hallottam barátomtól hogy a sulijában néhány tanár utálja ha a gyerek \'lecsókolomozza\':D hát szerintetek hogyan illő egy gimnáziumi tanárnak köszönni?
2009. jún. 6. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gimnáziumban az általános köszönés a Jó napot kívánok (tanár úr/ tanárnő)!, illetve a Viszontlátásra.
2009. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Jó napot kívánok.


ha már régebb óta tanárod és megengedi akkor hello!:)

2009. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk megmondták a középiskolás tanárok, hogy mivel lassan felnőttek leszünk, így köszönjünk "Jó napot!"-tal, tehát tanuljuk a magázódást, de nem gyerek szinten, mert abból meg már, azt mondták, kinőttünk.
2009. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, h milyen nemű vagy. Ha például fiú, akkor mondhatod egy női tanárnak hogy a kezét csókolod, de egy férfinak már kevésbé.

Minden esetben megfelel a jó napot tanár úr/nő (vagy jó napot kívánok)

A lány vagy, akkor sztem ne használd a csókolomot.

2009. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok lány. mindenkinek kösz
2009. jún. 6. 19:18
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Csak ne felejtsd el,hogy a félvállról odaköpött jónapot, és a tisztességesen kimondott jó napot kívánok Tanár nő,között baromi nagy a különbség!!

(:-)

2009. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

csomószor nincs is idő végigmondani a jó napot kívánokot..

sztem a jó napot tanárnő is elég.. én is szeretem kimondani de mikor elkezdené az órát mikor beslattyogok nem igen lehet.

2009. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó napot [+ kívánok] // Viszontlátásra

illetve, tanárúr//tanárnő.


de ne csak félvállról, morogva, mert az nem köszönés, akkor se ha más esetben pl. a barátodnak köszönsz így. ;]

2009. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Napszaknak megfelelően.

Jó reggelt kívánok!

Jó napot kívánok!


Elköszönéskor: Viszontlátásra!


:-) Én így szoktam!

2009. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk első osztályfőnöki órán elmondták, hogy a megfelelő köszenési forma a Jó reggelt/napot/estét kívánok napszaknak megfelelően! Kihangsúlyozták, hogy kívánok nélkül az egész nem ér semmit. És elmondták azoknak a tanárnőknek a névsorát, akik nem szeretik ezt, hanem a Csókolom-ot kérik. Nekik pedig melegen ajánlott inkább Csókolom-ot köszönni. A többiek viszont utálják a Csókolom-ot. Úgyhogy nekünk könnyű dolgunk volt. :)
2009. jún. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!