Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondjak a munkahelyemen?...

Felmondjak a munkahelyemen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már tíz éve dolgozom egy helyen,ami nem a legjobb, de nem találtam mást.Az utóbbi másfél évben adódott egy lehetőség,egy pályázathoz kellett cégen belül ember.Senki nem akarta vállalni, mert határozott idejűvé vált a szerződés erre az időre.Belementem és nem bántam meg, kiszakadtam a nyomasztó légkörből és önállan dolgoztam,sokszor külső terepen.Sokan bánták, hogy nem ők jelentkeztek a munkára.

Letelt a pályázat, visszavettek határozatlan idejű szerződéssel.Igen ám, de nem a régi munkakörömbe, hanem sokkal igénytelenebb körülmények közé,borzalmas ügyfelekkel. Korábban egy kiemelt részlegen voltam, lényegesen jobb feltételekkel és az utolsó pillanatig azt ígérték, hogy ide megyek vissza.

A kollektíva a másik, rettenetes besavanyodott, irígy banda,folyamatosan ellenségesek voltak régen is, most is.

Úgy érzem, hülyére vesznek, vagy az a céljuk, hogy sokalljak be és mondjak fel, akkor jöhet a helyemre egy olcsóbb munkaerő.Két diplomám van, egyetemet végeztem, de sajnos szociális szférában dolgozhatok velük,ahol alig van normális munka.

Mivel már évek óta csak muszájból dogozom itt és viselem el a rossz körülményeket és a csökkenő fizetést, vállalkozásba kezdtem és tanfolyamokat végeztem. Két és fél éve megy a cég, nem veszteséges,de nem is termel annyit, hogy biztonsággal eltartson két embert.Sokat dolgoztunk ezért a cégért és szeretjük is.

A mostani helyzet, ahogyan semmibe vesznek és amilyen munkakörülmények közé kell visszamenni, felveti a kérdést, hogy talán nincs értelme ezzel nyúzni magam.A másik oldalon ott a család, kockáztassak e.A legjobb lenne, ha kirúgnának, mert lenne végkielégítés.Több energiám lenne a cégre, több órát tarthatnék.

A másik lehetőség, hogy mindent lenyelek, két munkát csinálok reggeltől estig és viszonylag kényelmesen megélünk.Adózás szempontjából is így jobb.

A munkahelyemen nekem kellene takarítani az irodát,mert nem fizetnek erre senkit, a hálózat, net jelenleg elérhetetlen a gépemről és mindenen spórolnak.Sokan mentek el az utóbbi időbeninnen, főleg fiatalok.A családosok tűrnek.

Adjatok tanácsot!



2014. márc. 9. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a legfontosabb egy munkában a stressz-mentesség. Ott éled le a fél életedet, ha folyton zaklatott vagy, az rányomja a bélyegét az egész életedre. Válts!
2014. márc. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is váltani kellene,de törekednék a közös megegyezésre.Ha Te mondasz fel azt nem veszik jó néven a munkaügyi hivatalban(szükség esetén)
2014. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!