Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a 'tracking number'...

Mi az a 'tracking number' postai küldés esetén?

Figyelt kérdés

Ez olyan, mint nálunk az ajánló szelvény, amit ajánlott csomagnál kell kitölteni, vagy inkább olyan, mint a csomagbiztosítás (postán tudtommal 500 Ft-ért lehet biztosítást kötni csomagra, és állítólag, ha elvész útközben a csomag, akkor megkapod a postadíjat is, és a csomag értékének összegét is, amit megjelölsz).


Szóval ez melyikhez áll közelebb?



2014. márc. 9. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyikhez sem. Mint a neve is mutatja, ez csak egy szám, ami alapján nyomonkövetheted, épp hol jár a küldeményed.


Ha nem kapod meg, akkor szám alapján meg tudod nézni, hol látták utoljára, de önmagában nem jelent semmiféle biztosítást, vagy átlagostól eltérő kezelést.

2014. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg semmiféle garanciát nem ad csomag elvesztés / ellopás / elkallódás esetén?
2014. márc. 9. 09:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogyisnem. Pont ezek azok, amikre van kártérítés, a regisztrált küldeményekre. 15 nap után lehet tudakozványt indítani, azt kivizsgálják, és ha elkallódott, nem kerül elő, van rá kártérítés. De érvényesíteni a feladó tudja, a címzett, csak akkor, ha a feladó lemond a címzett javára a kártérítési igényéről.
2014. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Dehogyisnem. Pont ezek azok, amikre van kártérítés, a regisztrált küldeményekre. 15 nap után lehet tudakozványt indítani, azt kivizsgálják, és ha elkallódott, nem kerül elő, van rá kártérítés. De érvényesíteni a feladó tudja, a címzett, csak akkor, ha a feladó lemond a címzett javára a kártérítési igényéről."


Jesszus, de bonyolultan hangzik :DDD Leírnád kicsit szájbarágósabban?


Nekem a postán, mikor rákérdeztem, hogy csomagot hogy tudok bebiztosítani, azt mondták, hogy létezik olyan lehetőség, hogy 5000 Ft-ot befizetek, és ha a csomag elvész, akkor odaadják a postadíjat is és a csomag általam meghatározott értékét is, tehát ha pl. 10.000 Ft-os cuccot küldök valakinek, akkor 10.000 Ft plusz pk-t megkapom. Hogy ebből mi igaz, nem tudom, mert még sosem kötöttem biztosítást csomagra.


Úgy érted, utolsó, ha elvész a csomag, akkor én kapom meg a csomag értékét is és a pk-t is, a címzett meg ebből egy fityinget sem kap, hacsak úgy nem nyilatkozok, hogy a címzett kapja meg a csomagértéket plusz pk-t? Vagy nyilatkozhatnék úgy is, hogy egy részét (pl. felét) kapja meg a címzett, és a felét én?

2014. márc. 10. 15:00
 5/7 A kérdező kommentje:

"és ha elkallódott, nem kerül elő, van rá kártérítés."


Viszonyt gondolom, ha megérkezik a címzetthez a csomag, akkor buktam ezt a bizonyos bebiztosítási lóvét...?

2014. márc. 10. 15:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, erről beszéltél?


[link]

2014. márc. 10. 15:20
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


45.oldaltól hosszan taglalja a akártérítést

2014. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!