Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkanélküliek, ti hogy...

Munkanélküliek, ti hogy élitek meg ezt az állapotot?

Figyelt kérdés
Hogy élitek túl? Milyen végzettségetek van? Milyen munkát kerestek? Mióta vagytok munkanélküliek?

#munka #munkanélküli #munkanélküliég
2014. márc. 13. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én varrónő vagyok , ha nagyon őszinte akarok lenni 2009 óta vagyok munkanélküli 2010 ben kezdtem el egy esti érettségit mert nem tudtam magammal mit kezdeni és most elköltöztem a páromékhoz ahol már elkezdtek beszólogatni jó tudom hogy igazuk van de nagyon nem könnyű egy idegen helyen ismeretség nélkül munkát találni de azért próbálkozom . Lehet gyári munka lesz belőle.
2014. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
25 évesen, én is kb 2009 óta vagyok így :/
2014. márc. 15. 09:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagyok egyedül kérdező :(
2014. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 év alatt nem volt egyetlen lehetőség sem?Merrefele laktok?Èn elég rosszul élem meg szinte szégyellem.Elég furán tudnak állni

az emberhez ha nincs munkája.Azt tudom ha teljesen lenullázódnék anyagilag elvállalnék bármit mert 0 keresetből elég nehézkes a megélhetés...

2014. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok 27 éves korig hajdu biharba laktam közmunka az volt de max 4 honap volt a leghosszabb ,eljöttem borsodba itt max a gyárak miatt kicsit talán jobb a helyzet
2014. márc. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én szintén 2009. év óta voltam munkanélküli és 25 éves vagyok. (Jelenleg egy irodai közfoglalkoztatásban veszek részt.) Nálam hozzátartozik a dolgokhoz, hogy először sajnos egy elavult rész-szakképesítésből vizsgáztam, de szereztem egyéb képesítést és érettségit is. Az elavultságról akkor még nem tudtam, de mégsem voltam egy tanulatlan ember. Ami jónak tűnt volna nekem, ahhoz kevés voltam. Árufeltöltő és egyéb kisegítő álláskörnél viszont azt kaptam az arcomba, hogy túlképzett vagy túl okos vagyok. Ez ment éveken át. Budapesten lakok. Ismerőseim szerint mostanában a vidéki nagyvárosokban jobb a helyzet.

Jelenleg piacképes OKJ-szakmát tanulok önerőből és azzal kapcsolatosan reménykedek. A munkaügyi hivatal tanfolyammal kapcsolatban sem segített nekem, mert csak a romákat segítik meg...

2014. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én Egerben élek, és eddig tényleg nem volt semmi lehetőség. Vagyis gondolom az önéletrajzom nem lehet annyira sz.r ha behívnak interjúkra, 2 hete is voltam 1 helyen meg múlt 7en is 2 helyen, de vissza se szólnak sehonnan :/ elmentem volna sportpályát takarítani vagyis ottani zuhanyzót öltözöt, amikor felhivtam a nőt aki hirdette az állást kinevetett, h milyen fiatal a hangom ő 50 fölöttire gondolt... amikor elmentem egy iskolába h beadom az önéletrajzom mert láttam, h adminisztrátort/iskolatitkárt keresnek, leugatott az igazgató, h minek megyek oda miért nem telefonálok, mondom telefonáltam, de 2 percre lakok gondoltam elhozom személyesen... De oltott tovább h miért nem érdeklődtem a telefonba h mi az alsó korhatár, mert h hirdetésbe ilyet nem írhatnak, és amúgy 30 év a minimum... Vendéglátásba, boltba nem kellek, nincs végzettségem, tescoba 5 év alatt 3x adtam be az önéletrajzom, nem értem miért nem vaygok jó oda se, de 1x se szóltak vissza.. sok sok helyen próbálkoztam már :/ mosogatni se kellek, se cukrászdába se étterembe, sőt zöldséget pucolni sem, mert azt meg tudja csinálni az is akinek csak 8 általánosa van. Akkor hol próbálkozzak még? 1 éve én is közmunkás vagyok, irodán vagyok, nem rossz, de 65 e ft nettoba az édes kevés így is h még itthon lakhatok és minimálisat adok a rezsibe meg a kajába :/ Voltam közmunkás tanfolyamon most 3 hónapig, az jó volt. Ha újra indul a közmunka és felvesznek akkor megint elmegyek vmi tanfolyamra.. Mert más ötletem nincs :/
2014. márc. 31. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma hallottam egy jó hirt felvesznek egy gyárba dolgozni !! Első voltam Kitartás mindenkinek !!
2014. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánunk a munkához. :)
2014. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!