Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az a Beyond Birthday a...

Ki az a Beyond Birthday a Death Note-ból?

Figyelt kérdés
Ugye van a Death Note nevű anime sorozat... Azt teljesen végignéztem és találtam említést Beyondról, valamint olyastam is róla, de a sorozatban sosem láttam. Nagyon hasonlít L-re és elgondolkoztam azon, hogy nem-e testvérek...? Ki lehet ő...? Előre is köszi!
2014. márc. 14. 16:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia :D magyarul csak ennyi infónk van róla sajnos:


"Beyond Birthday, alias BB nem szerepel ugyan a Death Note-ban, de néhány évvel ezelőtt napvilágot látott egy novella, amely a BB-gyilkosságról szól.


Még mindig nem rémlik semmi?... Nem baj.


Aki ismeri a Death Note történetét, annak nem lehet ismeretlen Misora Naomi neve. Ő az az ex-FBI-os, akinek a vőlegényét, Raye Penbert Kira megölte tizenkét társával együtt. Aztán Misora is eltűnt, és ezt jelentették is L-nek, aki akkoriban állt össze nyíltan a japán rendőrséggel. Ha emlékszünk, megemlíti, hogy ismeri a lányt, mert az az ő felügyelete alatt dolgozott a BB-gyilkosságok ügyében. Nos, ennek a nyomozásnak a történetét meséli el a novella, vagyis inkább kisregény, aminek az angol címe jó hoszú: Death Note Another Note: The Los Angeles BB Murder Cases.


A történet alapvetően három szereplőről szól. Adott L, aki valójában nem is jelenik meg előttünk, csak telefonon kéri Naomi segítségét és tart vele kapcsolatot, adott ugye Misora, és adott BB. A Wammy neveltje ő is, akárcsak Near és Mello, és - mily meglepő - le akarja körözni a Géniuszt. És szeretne kísérletezgetni is. Meg még sokmindent szeretne... A lényeg, hogy a történet Misora szemszögéből van megírva, és bár meg sem közelíti a Death Note színvonalát, ez valószínűleg nem is volt cél.


Adott persze ezen kívül négy brutális gyilkosság is... illetőleg szépen sorban következnek csak ezek, a gyilkos álltal hátra hagyott nyomok és elvarratlan szálak bogozgatása pedig tényleg izgalmassá teszik a történetet. Másfajta izgalom ez, mint L és Kira párharca, mondhatni, egészen más világ, mint a Death Note-ban megszokott baljós atmoszféra. A sorozattal ellentétben, ahol ugye azonnal a látszat mögé nézünk, és onnan izguljuk végig a cselekményt, itt első pillantásra úgy tűnik, minden a szemünk előtt folyik. Itt vannak kézzel fogható nyomok, bizonyítékok, utalások, megfejteni való hátrahagyott üzenetek - a gyilkos játszik a rendőrséggel, és játszik L-el is... Vagy L tudja, ki a gyilkos? Persze, hogy tudja! Ő L! És a gyilkos vajon tudja, hogy tudja? Persze, hogy tudja, hogy tudja, hogy tudja... na de ne menjünk ebbe bele tovább.


Az egyetlen, aki semmit sem tud, az szegény Naomi (aki engem halálosan idegesített, már az animében sem szerettem igazán, de itt...), őrá hárul a feladat, hogy egyedül, titokban, csak L segítségével elfogja a gyilkost, és megakadályozza a további gyilkosságokat. Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, nem sikerül neki, ugye?... Illetve.. Nem úgy sikerül, ahogy gondolta... Az igazat megvallva ez az egész regény nem arról és nem úgy szól, mint ahogy azt gondolnánk. A látszatt mögött ugyanis megvan azért az a bizonyos plussz, amit annyira megszerettünk a Death Note-ban, az a bizonyos Titok, csak itt megmarad a hagyományos történetvezetés, és a titok csak a végén derül ki... Így aztán a sztori tényleg tele van fordulatokkal, izgalmakkal, és én speciel az utolsó sorok kapcsán is csak néztem...


De visszatérve BB-re.... Egy biztos.


BB, aki valami csoda folytán a halálisten szemeivel született (igen, AZOKKAL a szemekkel), talán éppen emiatt jut el odáig, ameddig eljut... Sajátos gondolkodása, sajátos igazságérzete, céljai, motivációi, satöbbi, valóban érdekes és különös figurává teszik. A hat rövidke kis fejezet alatt ugyan sokat nem tudunk meg róla, csak azt, hogy nem normális (vagy ő az egyetlen normális itt?...), hogy igenis, végig beszámítható, hogy hihetetlenül gyakorlatias, precíz, hogy élvezi a játékot az utolsó pillanatig, és állítom, hogy végig L előtt jár vagy négy lépéssel, hogy tényleg a rögeszméje lett L, és hogy borzasztóan hasonlít rá... Egyszerűen zseniálisan élő, hiteles karakter! Hát innen az én BB-imádatom.


A róla felkerült képek viszont nyilvánvalóan csak a két fizikailag is megnyilvánuló tulajdonsága alapján készültek - a fanartokban a shinigami-szemek, és az L-hasonmás-lét jelentik BB-t, aki viszont - szerintem - sokkal, de sokkal hosszabb, és a jellemét jobban kibontó történetet érdemelt volna! Ó. És némiképp jobb és okosabb társat-ellenfelet-barátot-célpontot, mint Naomi....


UI: Mindezt most így hirtelen felindulásból, ráadásul emlékezetből írtam. Rég olvastam már a regényt, és akkor is csak a kalózfordítást, így a fanficek jócskán összekeveredhetnek már bennem az eredeti történettel - ha bármiben tévedtem volna a fentiekben, tudjátok be ennek. Ami biztos, hogy az Another Note minden zsenialitása ellenére sem közelíti meg a Death Note színvonalát, de mint mondottam, ez talán nem is volt cél. (Megaztán, nagyon összehasonlítani se lehet őket, hiszen más a szerkezeti felépítésük, más a terjedelem, más volt eleve a kiindulópont, más a szemszög, és kábé még minden más is más... ráadásul én is elfogult vagyok...)


Szóval, ne hagyjátok ki, mert azért igencsak megéri elolvasni!"

2014. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!