Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy polgári perben elfogadják...

Egy polgári perben elfogadják az elektronikus levelezést bizonyítékként?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam egy összeget, az illető a 3/4-ét visszaadta, azóta nem reagál az emailjeimre. Előtte sokat leveleztünk, nem voltunk haragban. A levelekben egyértelműen szerepel a kölcsönadott összeg és az ígéretek, hogy mikor adja vissza az éppen aktuális tartozást.

Aztán egy ideje nem válaszol. Fel tudom így jelenteni, van értelme? Ha igen, úgysem tuják behajtani, ugye?



2014. márc. 14. 18:25
 1/1 Agent Cooper ***** válasza:

Feljelenteni nem érdemes, mert a másik fél nem követett el bűncselekményt. Fizetéses meghagyásos eljárás keretében érdemes az igényt érvényesíteni.

Nekem az a tapasztalatom, hogy polgári perekben általában az e-mail üzenetváltásokat elfogadják bizonyítékként.

2014. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!