Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell megcímeznem egy...

Hogyan kell megcímeznem egy levelet, amit Olaszországból szeretnék Magyarországra küldeni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan kiegészítésekre, mint pl. Magyarországot gondolom olaszul kell feltüntetni, de a többi terén kéne segítség. Köszönöm

2014. márc. 19. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi extra... mintha Magyarországról küldenéd, csak a legalsó vonal alá jó nagybetűkkel kiírod, hogy UNGHERIA

Eddig minden képeslap kézbesítve lett ezzel a módszerrel :)(már amit én adtam fel..)

2014. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondold át, kinek kell dolgoznia a címmel. A célország postaszolgálatának. Az olaszt addig érdekli a dolog, hogy megy Magyarországra. Ha innen küldesz oda, akkor viszont az olasz címzés alá odaírod magyarul, hogy Olaszország. Az irányítószám helyet pedig egy X-et.
2014. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
utóbbi válaszadótól kérdem, hogy hogy érti, hogy X-et? itt is van irányítószám.
2014. márc. 20. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az X nekem is új....


Én ráírom a feladóhoz és a címzetthez is mindkét nyelven az országot, mert ha esetleg nem találják a címzettet, szeretném, ha visszajönne. Főleg hivatalos "raccomandata" levelek esetén.

2014. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

X-et én írtam. Még a "thosibás" időkből van az infóm, lehet változott.

Az olasz címben természetesen kell szerepelnie az irányítószámnak, a magyar helyére kell(ett) írni.

2014. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!