Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1. milyen feszültségű vezetéke...

1. milyen feszültségű vezetékek kötik össze a falvakat és városokat? 2. milyen vezetékeken érkezik az épületekhez a kisfeszültségű áram? 3. hogyan csatlakoznak a házak és a lakások az utcai villanyvezetékre?

Figyelt kérdés
Tudja valaki ezekre a kérdésekre a válasz?? NAGYON SÜRGŐS LENNE.. előre is köszönöm

#közmű #energiaellátó-hálózat
2014. márc. 20. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A vezetéknek nincs feszültsége, az áramnak van, nem tudok pontos értéket, de nagyon nagy

2. Hogy hogy milyen? Általában réz, de régebben aluminium is előfordult

3. Vezetékkel??


Most vagy én vagyok nagyon buta, vagy a kérdéseknek nincs értelmük

2014. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
minden esetre köszönöm...nem én találtam ki a kérdéseket egy technika tankönyvből vannak csak nincs meg a könyv.
2014. márc. 20. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:

1. A falvakat ellátó hálózat feszültségszintje 20kV.

2. Alapvetően kétféle: szigetelt szabadvezeték, vagy földkábel. Régen szigeteletlen szabadvezetékkel is készítettek csatlakozót, de ezek már csk elvétve vannak.

A vezeték anyaga jellemzően aluminium, de léteznek réz vezetőanyagú csatlakozók is. Keresztmetszetre nagy a szórás, 6,10,16,25,35,50,70,95,120,150,185,240,300 mm2.

3. ez a kérdés elég furcsa, jó lenne tudni milyen szempont szerint kérdezik? (kötőelemek?)

2014. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!