Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy távcsövem, és duplán...

Van egy távcsövem, és duplán mutatja a képet. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
pár évig autóban volt tárolva,de előtte nem volt semmi baja,és ütést sem hinném hogy kapott. valami elrázódhatott benne?
2014. márc. 20. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem eltörött benne a lencse.
2014. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ma hoztam le a padlásról egy kb. 30 éves távcsővet, azért lett felvíve mert apám elejtette, és kettőt mutatott mindenből, de nem akarta kidobni.

Én meghúztam rajta 1 csavart most müködik. Ki is tisztítottam. Viszont amit nem értek, 12*50-es nagyítás, és egyszerűen nem tudom normálisan befókuszálni nagy távolságra. 100 méteren felül már teljesen ki kell tekernem a fókuszt, ahhoz hogy éles legyen. 5-10km-re már nem látok élesen. Ez egyébként egy japán, és mint írtam, 30 éves távcső, tehát nem hiszem hogy bóvli lenne.

Van egy újabb, német távcsővünk, az 7*50-es nagyítás, azt 100 méteren alig kell tekerni valamennyit, és 20-30km-t ellátni vele élesen. (Kisebb a nagyítása, úgyhogy nagy távolságon kb. ugyanott vagyok vele, de akkor is szebb a képe..) Ha valaki erről tud valamit légyszíves írjon egy üzit..

2014. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!