Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan történhet mindez?...

Hogyan történhet mindez? Hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés
Nos, a fő téma itt a drogok. Mostanában elkezdte pár kérdés furdalni az agyamat. Hogyan keverednek ebbe a körbe, ha tegyük fel, nincsenek tudatmódosító szereket használó ismerőseik? Honnan szerzik be a szereket? Mármint értem, egy dílertől, de mégis hogyan találnak rá? Vannak kifejezetten drogos helyek? Gondolok itt például eldugott aluljárókra vagy nagyobb szórakozóhelyekre. A "vevő" kérés szerint kapja az anyagot a dílerétől, vagy csak a kezébe nyomnak egy ki tudja milyen szert tartalmazó zacskót. És ha tegyük fel, az alanynak valami "különleges kérése" lenne, a díler megszerezné neki a cuccot? Továbbá, ha csak egyszer találkoztak, lesz köztük valamiféle kapocs?Az utolsó kérdésem pedig az lenne, a "vevők" honnan tudják, hogy az anyag igazi, és nem más, mint amit venni akarnak, vagy teszem fel, teljesen más (tehát nem drog)? Ne haragudjatok a sok kérdésért, de elkezdett érdekelni a téma, illetve szükségem is lenne rá egy házi dolgozathoz. A válaszokat előre is köszönöm!

2014. márc. 22. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
107 - itt minden kérdésedet megválaszolják
2014. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj, oké, rájöttem, hogy félreérthető. Ezt az elkezdett érdekelni a témát nem úgy értettem, hogy kipróbálnám vagy hasonló.
2014. márc. 22. 12:53
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hogyan keverednek ebbe a körbe, ha tegyük fel, nincsenek tudatmódosító szereket használó ismerőseik? Honnan szerzik be a szereket?"


Feltételezem fogyasztottál már alkoholt, azt sem úgy kezdted, hogy tizenakárhány évesen egyedül vettél egy üveg vodkát és berúgtál, hanem társasággal iszogattál.

Véleményem szerint a droggal is ez a helyzet, nem hiszem, hogy valaki bármilyen hatás/biztatás nélkül kipróbálna valamilyen tudatmódosítót (sőt, ismeretség nélkül valószínűleg nem is tud szerezni).



"A "vevő" kérés szerint kapja az anyagot a dílerétől, vagy csak a kezébe nyomnak egy ki tudja milyen szert tartalmazó zacskót."


Nem igazán értem, ha valaki X-et akar venni akkor nem adnak neki Y-t, nem olyan, hogy azt kapsz ami jut. :D



"És ha tegyük fel, az alanynak valami "különleges kérése" lenne, a díler megszerezné neki a cuccot?"


Ez a vevő és a díler közti viszonytól függ, nyilván nem fogja teljesíteni, amíg nincs meg a bizalom.



"Továbbá, ha csak egyszer találkoztak, lesz köztük valamiféle kapocs?"


Ha máskor is akar vásárolni akkor nyilván.



Az utolsó kérdésem pedig az lenne, a "vevők" honnan tudják, hogy az anyag igazi, és nem más, mint amit venni akarnak, vagy teszem fel, teljesen más (tehát nem drog)?


Visszatérve az első válaszra, az első fogyasztás valószínűleg barát/ismerős közvetítésével történik, így utána már van fogalma a cucc állagáról/illatáról/stb ha következőre már egyenesen a dílertől vásárol.

2014. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cli_hlt ***** válasza:

Szinte(?) mindenki ismerősön keresztül kerül bele valamilyen szerfogyasztó szcénába, és ismerősön keresztül is szerzi be.


Leggyakrabban valamelyik baráttól veszi meg az ember a szert, aki többnyire ellát egy 2-3-4 fős szűk kört. Ez az ember gyakran változhat is, attól függ, hogy kinek van épp "kontaktja".


Ez a kontakt is lehet egy ismerős egy másik társaságban, vagy egy "dealer", aki ennél nagyobb tételben kereskedik. A "főállású dealer"-ek vannak kevesebben, ők már vagy egyenesen a termesztők maguk (3-4 tő kender otthon lámpa alatt, 2-3 varázsgomba termőblokk, néhány bokor látnokzsálya), vagy termesztőtől szerzik. Szintetikus szerek esetén az ellátólánc jellemzően hosszabb, mivel nincs minden lakótelepen LSD labor.


Ha vannak is "tipikusan drogos helyek", azokra egy idő után rátalál a rendőrség, még ha hosszú idő után, akkor is.


A designer drogokat még mindig be lehet szerezni az interneten egy google keresés után, így oda ismerős sem kell. Sőt, a tor-on keresztül elérhető web néhány oldalán "hagyományos" illegális drogokat is be lehet szerezni, így lehet rendelni füvet, vagy MDMA-t, amit kihoz a postás.


Mint említettem, a "dealer" többnyire egy ismerős, vagy egy "ismerős ismerőse", így a fogyasztók gyakran jól ismerik.


A vevők nem tudják, hogy az anyag minősége milyen.


A leggyakoribb drogbalesetek pont azért keletkeznek, mert a fogyasztó nem annyit, vagy nem azt fogyaszt, mint szeretne, illetve a szer, amit kap, szennyezett.


A legalizáció pártján állók egyik fő érve az, hogy a drogok által okozott ártalmak nagy része jelentősen csökkenthető lenne, ha a fogyasztók ellenőrzött minőségű szerekhez juthatnának.

2014. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenki ismerős útján kerül bele. A saját "élményemet" megtudom veled osztani: A gimiben utolsó éves voltam, amikor egyik haverom adott egy bogyót, bevettem, de annyira nem nyűgözött le az érzés. Egyetemre mentem, ahol gyógyszerész hallgató lettem. Első éves voltam, amikor kipróbáltam a crack-et. Szintén az egyik csoporttársammal mentünk egy olyan szórakozóhelyre, ahol ezeket a szereket lehetett beszerezni, ott csak a gazdagabb fiatalok és középkorúak lógtak, mivel a hely árakban elég felső kategóriás volt, direkt erre a rétegre szánták, és apuci ha nem tömött volna bennünket pénzzel akkor mi se ott lettünk volna. Ott úgy működött a dolog, hogy a pincér csajoknak szóltál hogy mit szeretnél és ők adták. Nem az a szint volt, hogy az utcán remegve várod a dealert és kitudja milyen sz.ar, higított dolgot kapsz. Itt tudtad azt, hogy valóban azt kapod amit kérsz. Akármit lehetett kérni, bő volt a választék és persze megbízható minőség. A kapcsolatokról annyit, hogy itt máshogy működtek a dolgok, soha nem láttuk azt aki a szórakozóhelyre hozta a drogot, csak a pincér csajokkal voltunk kapcsolatban, de nekünk az pont elég volt. Valahol mi is drogosok voltunk, de messze nem az a fajta kábszeres, akik az utcán meg aluljárókban tolják a szereket, bármit megtesznek azért hogy megszerezzék a napi adagot, lezüllenek és hasonlók. Nem mindennap fogyasztottuk és nem voltunk függők, volt egyszer-kétszer hogy túl lőttünk a célon, de nem volt vészes. Rendesen bejártunk az egyetemre, jól tanultunk és soha nem látta rajtunk senki hogy függő drogosok lennénk. Szóval ennek van egy szintje és színvonala hogy hogyan és miként csinálod. Gyógyszerészként és vegyészként (azóta vegyész diplomát is szereztem) nem ítélem el a kábítószert és a használatát, mert magam is fogyasztottam és fogyasztom alkalmanként, de normálisan!! És a hangsúly ezen van hogy normálisan!!!
2014. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!