Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol/hogyan tudnék mielőbb...

Hol/hogyan tudnék mielőbb munkát találni? Nagyon hamar kellene

Figyelt kérdés

Apuka lelépett mellőlünk, egyedül maradtam a 1,5 éves kisfiammal. Csak GYES, családi pótlék van, plusz valamennyi gyerektartás, de nem várhatok majd sokat, mert minimálbérre van bejelentve. Albérletet fizetni kell, rezsit fizetni kell (kb. 100ezer/hó), és még meg is kell élnünk. Két hónapja keresek munkát, eddig semmi. Anyukámék segítenek kicsit jelenleg, de ők sem tudnak sokáig, ők sincsenek eleresztve.


Főleg a szakmámban kerestem eddig, egy állásinterjúra hívtak be, de pályakezdőként szinte sehova nem kellek, hiába vannak diplomáim és tapasztalatom is munkában (író-szerkesztő-rendezvényszervező tapasztalat). Most már ott vagyok, hogy szinte mindegy, csak legyen valami, amiből megélünk ketten, és nem esti-éjjelbe nyúló munka a gyerek miatt.


Vannak tapasztalatok, hogy lehetne mielőbb találni valamit Budapesten??? Köszönöm



2014. márc. 26. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek keresnék olcsóbb albérletet mert a havi 100 ezer elég sok, főleg, hogy csak ketten maradtatok a kisfiaddal. Mindjárt megtudsz spórolni 30-50 ezer forintot is akár.


Munkahelyet meg ezerrel kell keresned. Nem akarlak megbántani de a szakmád (író-szerkesztő-rendezvényszervező tapasztalat) nem igazán ér sokat, durván mondva ez egy felesleges szakma..

Így nehezebb dolgod lesz munkakeresés szempontjából. de van lehetőség állást keresni

-neten keresztül

- házalni mindenfelé (mindenhová bemész, leadod az önéletrajzodat)

- akár gyárakba is mehetsz (ha sürgősen kell munka) ott fix időbeosztások vannak.

2014. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hol látsz ennyiért albérletet, mert Budapesten még az egyszobás garzonok is minimum 50+ rezsiért vannak. MI most egy másfél szobásban vagyunk 65+rezsiért. Szóval 30ezret biztosan nem tudok ezen spórolni.


Interneten keresgélek munkát. Feleslegesnek nem mondanám a szakmámat, maximum nem Dunarekesztős...de ha megnézed, hogy mennyi mindent olvasol el egy nap különböző felületeken (hirdetés, újság, internet, reklámszöveg, és akkor még nem beszéltem a kiadványokról, műsorfüzetekről, prospektusokról stb)...tudod, azokat mind megírja valaki, szóval nem egy kicsi munkakör ez. De nem is e a lényeg. Írtam, hogy most már nem feltétlenül a szakmámban keresek...

2014. márc. 26. 11:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Budapesten másfél szobás lakásomat (16 ker, egyetem közelében) 40 ezerért adtam ki. A rezsi minden hónapban (mert a fűtés el van osztva egész évre) 25-30 ezer forint..

Én nem is adom ki nagyon olcsón, mert vannak ilyen árak szinte sok helyen..

A húgom 20 kerületben 3 szobás kertes házat bérel havi 60 ezerért, és 30 a rezsi.

De szintén bérelt a 20 kerületben 1 emeleti másfél szobás lakást rezsivel együtt 60 ezerért.

Szóval bőven vannak olcsóbb lakások is.

De te tudod.. Én csak tippet adtam, hogy kezdésnek nem árt az anyagi csökkentés, és ezt olcsóbb lakással lehet elkezdeni.

A munkahely keresésről annyit, hogy nem azt mondtam, hogy tucat munkád van, hanem azt, hogy felesleges, mert ez pontosan olyan munka amit vagy protekcióval tudod megszerezni, vagy rögtön az iskola befejezése után le kellett volna csapni egy munkahelyre. Az 1-2 év vagy több év kiesés ennél a munkánál nagy hátrány.

De nem csak az újságok és net van mint munkahely keresés.

Tessék neki indulni, és "kopogtatni" mindenhová.

Bár először nem akartam nyers lenni, de fel kell készülnöd arra is, hogy a 1.5 éves kisfiad hátrány lesz munkakeresésnél Nagyon sokan eleve nem alkalmaznak olyan nőket akiknek kisgyerekük van (félre ne értsd, én nem vagyok gyerek ellenes, csak átéltem jómagam is a rengeteg elutasítást mert kisgyerekem volt)

Szóval nem lesz könnyű..Így kezdésnek a kiadásaid csökkentésével kéne kezdened.

2014. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek készíts profi szakmai önéletrajzot. Ehhez találsz interneten sok sablont. Ha nem megy, bízzál meg vele egy fejvadász céget.


Ezt aztán módosítsad annak megfelelően, hogy milyen szakmára jelentkezel. Van ahol hátrány a diploma, van ahol anélkül rá sem néznek. Önéletrajzod alapján ne legyél túlképzett a megpályázott pozícióra.


Ne legyél válogatós. Szakmában elhelyezkedni jó dolog, de nem létszükség. Ha tudsz olyan helyre menj dolgozni ahonnan utána tovább tudsz lépni neked megfelelő irányba, de jelentkezzél ettől függetlenül mindenhova.


Online álláshirdetésekkel kezdjed. Van olyan oldal is ahol magadat hirdetheted, mint munkavállaló.

Ezen felül megkereshetsz cégeket interneten akik téged érdekelnek és küld el nekik az önéletrajzod. Azzal ne törődj, hogy éppen van-e náluk felvétel. Legrosszabb esetben nem válaszolnak.


Ha viszont ők hirdetik az állást, legyél proaktiv. Jó az, ha látják, hogy tényleg érdekel az állás. Ne csak egy emailen küldjed be az önéletrajzodat, hívjad fel őket előtte, magabiztosan beszélve érdeklődj az állás iránt. Kis cégeknél így rögtön kiemelkedsz a sokaságból. Multinál nem fog sokat számítani.


Mostanában az a divat, hogy példafeladatot kell megoldani az állásinterjú után (vagy akár alatta). Erre legyél felkészülve. Ha otthon megoldós feladatot kapsz, naponta írjál egy emailt a munka állapotáról. Ha valami nem tiszta, kérdezz. Lényeg, hogy lássák dolgozol rajta, kommunikatív vagy és meg tudod oldani a felmerülő problémákat (az nem baj, ha segítséggel).


Persze ezt is cége válogatja. Nálunk például sokkal inkább a hozzáállás, mint a szaktudás számít (persze az sem elhanyagolható).



Arra álljál készen, hogy 30-40 helyre jelentkezzél. Ebből jó, ha 10-ből kapsz nemleges választ (a többiből semmit), 3-4 meg behív interjúra. Az alapján meg még bőven szelektálnak, tehát jó, ha egy helyre ténylegesen fel is vesznek.



Sok sikert!

2014. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szép helyzet. :(


Ne haragudj, nekem is elsőre ez a 100 ezres dolog tűnt fel, én sok évet laktam albérletben a párommal és kettőnknek sosem volt 100 ezer Ft. Vannak ennél olcsóbbak nem rossz helyeken, csak keresni kell. Lehet, nem egyszerű, de tényleg lesz olcsóbb is az igények feladása nélkül.


A másik: szerintem a kulcs itt a mennyiség. Nagyon-nagyon sok helyre kell jelentkezned és előbb-utóbb fogsz munkát találni. Tényleg sok helyre. Akárhová, akárhogyan. Próbáld meg kihasználni a munkaügyi központot is, néha nem akarnak segíteni, de igenis vannak munkáik. A munkaügyi kp. oldalát nézted? Ott is szoktak állások lenni és sokan nem használják, mert nem tudnak róla.


Sőt, én hírlevelet is kapok a mail címemre tőlük, amiben üres állások vannak!


Ha olyan állásra jelentkezel, ahol külön előny, hogy kisgyermeked van és "értesz" hozzá, emeld ki. Pl. eladói/adminisztratív állás egy babaruházati boltban stb.


A lényeg, hogy sokat-sokat-sokat jelentkezz. Mindenhová.


Amúgy szerintem nem "felesleges" a szakmád, bunkóság és egyben butaság is ilyet mondani. Minden szakismeret jó, csak tudni kell vele érvényesülni vagy megismerni azt, ahol fel tudod használni a tudásod. Inkább legyen egy "felesleges" szakmám, mint egy olyan, ami egyáltalán nem érdekel...


Lehet, hülye kérdés: de amíg ilyen pici egy gyermeked, dolgozhatsz egyáltalán? Mármint törvényileg?


Sok sikert előre is!

2014. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!