Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ajánlanátok női szentet...

Ajánlanátok női szentet (bérmálásra)? Miért pont őt ajánlod? Milyen tulajdonsága miatt?

Figyelt kérdés
Rólam talán fontos tudni, hogy kedvenc időtöltéseim a tánc és az úszás, szeretek kirándulni, rajzolni, olvasni. Cserkész vagyok. Orvosnak készülök, érdekelnek a természettudományok.

2014. márc. 29. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Római Szent Franciska, az édesanyák védőszentje.

Az alábbi linken olvashatsz róla:

[link]

Vagy Boldog Salkaházi Sára apáca, aki önmagával szemben is szigorú életet élt (a cserkészet miatt jutott eszembe) és az üldözötteket (főleg zsidókat) mentette, rejtegette. Pár éve avatták boldoggá.

2014. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Salkaházi Sárához még: vértanúhalált halt, a nyilasok lőtték agyon. Végig a kivégzőiért imádkozott.
2014. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Franciska élete elgondolkodtatott... Jó volna, ha őrangyalom fényénél én is tudnék éjjelente virrasztani, olvasni és írni... 
2014. márc. 29. 16:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Sárában tényleg pozitívum az is, hogy Magyarországhoz kötődő, viszont nem vagyok teljesen biztos, hogy ha még nincsen szentté avatva, akkor választhatom-e?
2014. márc. 29. 16:29
 5/5 A kérdező kommentje:

...a Sára névre rákeresve találtam:

Kali Sara, Saint Sara magyarul Fekete Sára vagy Szent Sára a romák védőszentje. Hivatalosan nem avatták sem szentté, sem boldoggá, de a cigányok közt tiszteletének mégis nagy kultusza alakult ki, amit a Vatikán is engedélyez.

...nem igazán vagyok meggyőződve, hogy ez a legjobb választás lenne.

2014. márc. 29. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!